MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Łódź. Ważność biletów komunikacji miejskiej znów wydłużona. Do kiedy?

Marcin Darda
Rada Miejska Łodzi na wniosek prezydenta miasta znów przedłużyła ważność jednorazowych biletów komunikacji miejskiej o dwadzieścia minut. Powód? Identyczny jak od sześciu lat: przedłużające się remonty i modernizacje dróg i infrastruktury.
Rada Miejska Łodzi na wniosek prezydenta miasta znów przedłużyła ważność jednorazowych biletów komunikacji miejskiej o dwadzieścia minut. Powód? Identyczny jak od sześciu lat: przedłużające się remonty i modernizacje dróg i infrastruktury. Krzysztof Szymczak
Rada Miejska Łodzi na wniosek prezydenta miasta znów przedłużyła ważność jednorazowych biletów komunikacji miejskiej o dwadzieścia minut. Powód? Identyczny jak od sześciu lat: przedłużające się remonty i modernizacje dróg i infrastruktury.

To miał być już ostatni raz

Poprzednie przedłużenie ważności biletów, przegłosowana w listopadzie 2023 roku, z końcem czerwca dobiega końca. Wówczas w kuluarach Rady Miejskiej powiadano, że to już "ostatni raz", bo w innym przypadku nie projektowano by okresu, tylko półrocznego przedłużenia, ale wyszło jak zawsze. To oczywiście ukłon w stronę pasażerów, bo komunikacja miejska m.in. z tego powodu notuje opóźnienia i kursuje trasami objazdowymi, ale jednocześnie porażka władz miasta.

Odrzucono poprawkę radnego PiS

Tym razem w uzasadnieniu przygotowanej w imieniu projektodawcy, czyli prezydent Hanny Zdanowskiej (PO), uchwały znalazł się passus, iż przyczyną jest "kontynuacja remontów dróg na terenie miasta Łodzi m.in. ulic Przybyszewskiego, Konstantynowskiej i Pomorskiej oraz remontu zajezdni tramwajowej Chocianowice". W projekcie uchwały termin, do którego miałoby obowiązywać przedłużenie ważności biletów, określono na 31 grudnia 2024 roku. Jednakże informację, czy do końca roku uda się zamknąć inwestycje wpływające na drożność przejazdów taboru MPK Łódź, próbował pozyskać radny Włodzimierz Tomaszewski (PiS). A jako, że jej nie uzyskał, zgłosił poprawkę, by termin wydłużyć o kolejne pół roku: do 30 czerwca 2025 roku. Przeciw tej poprawce zagłosowali jednak radni klubów współrządzących Łodzią: Koalicji Obywatelskiej i Nowej Lewicy. W kluczowym głosowaniu opozycyjny klub PiS poparł jednak pierwotny projekt z terminem 31 grudnia 2024 roku, zatem uchwała przeszła jednogłośnie.

Ważność biletów jednorazowych przedłużona

Tym samym okres przedłużenia ważności biletów jednorazowych nie skończy się 30 czerwca, a potrwa do końca 2024 roku. Oznacza to, że obecnie obowiązującym w Łodzi biletom jednorazowym 20 i 40-minutowym, okres ważności zostanie wydłużony czas ważności o kolejne 20 minut.

Obowiązujące ceny biletów MPK w Łodzi

  • Normalny do 20 minut (wydłużony do 40 minut) - 4,40 zł
  • Ulgowy do 20 minut (wydłużony do 40 minut) - 2,20 zł
  • Normalny do 40 minut (wydłużony do 60 minut) - 5,60 zł
  • Ulgowy do 40 minut (wydłużony do 60 minut) - 2,80 zł
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki