Łódzki Festiwal Kabaretowy pod koniec listopada w Atlas...

  Łódzki Festiwal Kabaretowy pod koniec listopada w Atlas Arenie

  Dariusz Pawłowski

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Widzów bawić będzie m.in. Kabaret Pod Wyrwigroszem
  1/2
  przejdź do galerii

  Widzów bawić będzie m.in. Kabaret Pod Wyrwigroszem ©mat. prasowe

  Przed nami czwarta edycja Łódzkiego Festiwalu Kabaretowego. Impreza odbędzie się tradycyjnie w Atlas Arenie, 29 listopada o godz. 19.
  Tym razem zaproszenie na kabaretową zabawę przyjęli doskonale znani z telewizyjnych programów: Kabaret Młodych Panów, Jurki, Kabaret Nowaki, Kabaret Pod Wyrwigroszem oraz Kabaret Ciach. Festiwal poprowadzi dziewczyna o zaraźliwym śmiechu - Katarzyna Pakosińska (była członkini Kabaretu Moralnego Niepokoju). Bilety w cenie 45, 65, 85 i 105 zł już w sprzedaży.

  Podczas poprzednich edycji imprezy w Łodzi gościli już: Ani Mru-Mru, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Młodych Panów, Formację Chatelet, Neonówkę, Piotra Bałtroczyka, Kabaret Pod Wyrwigroszem, Kabaret Limo. Różne style, rozmaite poczucie humoru, różnorodne granice żartu.

  Na co odważą się tegoroczni uczestnicy? Wszystko i wszystkich parodiuje Kabaret Pod Wyrwigroszem, utworzony w latach 90. ubiegłego wieku przez absolwentów krakowskiej szkoły teatralnej, Maurycego Polaskiego i Łukasza Rybarskiego. Kabaret szeroką popularność zdobył m.in. własnymi wersjami ogólnopolskich przebojów, np. "Donald marzy", przeróbką hitu "Jožin z bažin" zespołu Banjo Band z Czech, czy wykonaną w "języku czeskim" piosenką "Ona nie tańczy dla mnie", będącą parodią "Ona tańczy dla mnie" zespołu Weekend.

  Kabaret Młodych Panów powstał w Rybniku w 2004 roku i nagrał już trzy płyty DVD. Ich emitowane w telewizjach skecze "Nauczyciele", "Amerykanin", "Supermarket", "Drogówka" czy brawurowe tango "Władza" przyniosły młodym wykonawcom wielu fanów.

  Na brak zwolenników nie może też narzekać kabaret Jurki z Zielonej Góry. Na jego program składają się skecze, monologi i piosenki o różnorodnej tematyce obyczajowo-społecznej. Członkowie kabaretu słyną też z improwizacji w trakcie występów. Kabaret tworzą: Agnieszka Litwin-Sobańska, Wojciech Kamiński, Przemysław Żejmo i Bartłomiej Lewczuk.

  Także z Zielonej Góry wywodzi się Kabaret Nowaki, czyli Ada Borek, Tomasz Marciniak i Kamil Piróg, zdobywcy m.in. I miejsca w 2009 roku na festiwalu PaKA. W Łodzi zobaczymy jeszcze jeden zespół związany z Zielonogórskim Zagłębiem Kabaretowym, czyli Ciach. Występujący w nim artyści nawiązują do najlepszych tradycji kabaretu opartego na absurdzie, podglądaniu słabości i ironii.

  A Katarzynę Pakosińską znają przecież wszyscy...

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo