Łódzki NFZ nagrodził swoich pracowników. Sprawdź, jak wysokie premie i nagrody otrzymali

Redakcja
Grzegorz Gałasiński
Udostępnij:
Łódzki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia nagrodził na koniec roku swoich pracowników. Dyrektor dostała 6 tysięcy złotych

Ponad 711 tys. zł premii wypłacił łódzki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia swoim pracownikom. Niektórzy zostali szczególnie docenieni przez szefową za tegoroczną pracę i dostali też nagrodę. Przeznaczono na nie w sumie ponad 61 tys. zł.

- Premie i nagrody wypłacane są tylko wtedy, jeśli są oszczędności i mamy niewykorzystane pieniądze w danym roku kalendarzowym (absencja pracowników). Najważniejsze jednak jest to, że z pieniędzy przeznaczonych na świadczenia zdrowotne nie wydajemy na premie i nagrody ani grosza - zapewnia Anna Leder, rzeczniczka łódzkiego oddziału NFZ.

Jak tłumaczy dalej Anna Leder, łódzki fundusz na leczenie pacjentów wyda w tym roku ponad 4,5 mld zł, a w 2016 r. - 4,7 mld zł, zaś koszty wynagrodzenia pracowników wynoszą 0,37 proc. tej kwoty. NFZ nie wypłaca popularnych w urzędach tzw. trzynastek ani czternastek.

Czytaj też:Przychodnie otwarte 1 stycznia. Lekarze podpiszą umowy z NFZ

Premię uznaniową za 2015 rok dostało dokładnie 326 pracowników łódzkiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, to więcej niż rok temu. Wtedy z takiego dodatku cieszyło się 315 osób. Równego podziału premii jednak nie było. Najwyższa kwota wyniosła 3.484 zł netto, a najniższa - 139 zł.

Zobacz też:Nieprawidłowości w szpitalach w Łódzkiem. Placówki muszą oddać pieniądze Funduszowi

Kto otrzymał niemal 3,5 tys. zł? Nie jest to szefowa funduszu Jolanta Kręcka, bo Narodowy Fundusz Zdrowia podkreśla, że ona premii nie dostaje (podobnie jak nie ma wypłacanych nadgodzin), ale...

Dyrektorom oddziałów wojewódzkich nagrody przyznał prezes NFZ. Jolanta Kręcka dostała 6,7 tys. zł netto, a jej dwóch zastępców nagrodę mieszczącą się w widełkach od 8,3 do 9,3 tys. zł.

Czytaj też:Badania na WZW typu C w Łodzi. Urząd Miasta przeznaczył na nie 70 tys. zł

Niektórzy pracownicy dostali nagrody, które przyznała dyrektor Kręcka.

Szefowa łódzkiego oddziału funduszu nagrodziła w ten sposób 40 osób, przeznaczyła na to 61,2 tys. zł. Najwyższa nagroda dla pracownika sięgnęła 2.090 zł.

Czytaj więcej:NFZ w Łodzi windykuje pacjentów. Skorzystałeś z darmowego leczenia? Będziesz musiał zapłacić

Kto mógł liczyć na takie uznanie?

- Dyrektor, nagradzając pracowników, bierze pod uwagę ich samodzielność, zaangażowanie i wprowadzanie nowych rozwiązań, usprawniających pracę. Ważne jest również wykonywanie zadań, które wymagają szczególnej wiedzy, podejmowanie się nowych, dodatkowych zadań, wskazanych przez przełożonych i obciążenie pracą w większym zakresie, np. za osobę przebywającą na zwolnieniu lekarskim - tłumaczy rzeczniczka łódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. - Wśród nagrodzonych pracowników są osoby, których wiedza i zaangażowanie były wykorzystywane m.in. przy tworzeniu map regionalnych potrzeb zdrowotnych - dodaje Anna Leder.

Najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w skrócie
21-27 grudnia 2015 r.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 9

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

p
pacjent
Zrozumiałbym gdyby chodziło o szpital w " Leśnej Górze ". ALE ZA TEN BURDEL W TAK ZWANEJ " SŁUŻBIE ZDROWIA " ZA TE TABUNY URZĘDASÓW PRZEPYCHAJĄCE BIUROWĄ MAKULATURĘ A NIE POTRAFIĄCE ZORGANIZOWAĆ NORMALNIE DZIAŁAJĄCEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ ! Gdzie brakuje specjalistów lub czeka się po kilkanaście miesięcy na wizytę bo NFZ nie podpisuje umów z lekarzami ! Tą dyrektor i jej podobnych jeszcze dziś wywaliłbym na zbity łeb z pracy za naigrywanie się z chorych oczekujących pomocy !
Z
Zdrowy,ale jak długo?
Skurwysyny,złodzieje dają sobie nagrody i premie,za to co udało im się UKRAŚĆ pacjentom i chorym :-(.
a
at
To zmień POZ na taki, który przyjmuje w dniu zgłoszenia, no chyba, że chodzi tylko o recepty.
a
at.
NFZ nie jest tzw. budżetówką. Gdyby był pracownicy dostawaliby trzynastki.
a
ala'mardadella
Pacjencie NFZ powinni zdecydować czy panuje NARODOWA FASCYNACJA ZADOWOLENIA z pracy NFZ i ew. można mówić o premiach.
ż
żona
Gdzież ta sprawiedliwość, pracownicy łodzkiego Se Ma Fora od sierpnia nie dostają wypłat ( mimo przejęcia ich przez anglików ) a trwają bo wierzą w lepsze czasy dla kina bajkowego a Ci taką kasę dostają....
r
rek44
Nie chodzi o nagrody dla pracowników, bo za dobrą pracę należy wynagradzać i trudno ocenić komuś z zewnątrz, czy te nagrody były należne. Są natomiast dwie sprawy: 1. Dzielenie pieniędzy budżetowych ( czyli z podatków) na te z szufladki "na leczenie" i na te "na nagrody" jest zabiegiem bezzasadnym i obliczonym na głupotę społeczeństwa. Pewnie są tacy ojcowie rodzin, którzy dzielą swoją pensję na tę "na przepicie" i resztę "na utrzymanie rodziny". i oczywiście twierdzą, że są uczciwi, bo tej reszty nie przepijają. 2. Zastanawiająca jest ilość tych nagród! Wynika z tej liczby, że w łódzkim NFZ (dawniej łódzkiej kasie chorych) pracuje ponad 500 urzędników. Mogła by Pani redaktor przy okazji podać tę interesującą liczbę! Teraz przy kolejnej reformie gdy zniknie NFZ, czyli jedynie jego nazwa, bo wszyscy urzędnicy zostaną wcieleni do Ministerstwa Zdrowia, a w Łodzi będzie znów nowa nazwa dla dzisiejszej armii urzędniczej, a być może ich przybędzie, bo nowa władz ma swoich nowych znajomych. I tu jest Pani redaktor prawdziwy problem. Lekarzy i pielęgniarek ubywa, a urzędników przybywa. Których dziś jest więcej!?
d
dEstrukcjA
Wynika z tego , że w służbie zdrowia jest super dobrze. Zamiast na leczenie dla ludzi potrzebujących , dali dla swoich kolesi .
E
Ela
TO ONE ROBIO JAKO WOLONTARIUSZE PRZEZ 11 MIESIĘCY
Przejdź na stronę główną Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie