Łódzkie szpitale połączy sieć teleinformatyczna

  Łódzkie szpitale połączy sieć teleinformatyczna

  Joanna Barczykowska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Podpisy złożyło 8 dyrektorów, w tym Wojciech Szrajber

  Podpisy złożyło 8 dyrektorów, w tym Wojciech Szrajber ©Urząd Marszałkowski w Łodzi

  Elektroniczne karty pacjenta, cała historia choroby po kliknięciu myszką. Do tego dążą szpitale marszałkowskie w Łódzkiem. Już w tym roku 8 szpitali wojewódzkich będzie połączonych szybkim łączem internetowym. Dzięki temu lekarze będą mogli w szybki i bezpieczny sposób przesyłać dane o pacjentach lub ich wyniki badań.
  Podpisy złożyło 8 dyrektorów, w tym Wojciech Szrajber

  Podpisy złożyło 8 dyrektorów, w tym Wojciech Szrajber ©Urząd Marszałkowski w Łodzi

  Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego, podpisał we wtorek umowy z dyrektorami 8 szpitali, w sprawie budowy ponad 400 kilometrowej sieci informatycznej, która połączy placówki służby zdrowia podlegających samorządowi województwa. Jeszcze w tym roku w szpitalach staną specjalne serwery, które pozwolą na szybki przesył danych.

  - Sieć umożliwi elektroniczną wymianę danych między szpitalami. Każdy lekarz przy swoim stanowisku pracy będzie miał wgląd do danych pacjenta znajdujących się na każdym oddziale. Nie będzie problemów z przekazywaniem danych, chociażby w przypadku przewożenia pacjenta z jednego szpitala do drugiego - mówi Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego.

  W marcu Urząd Marszałkowski wyłoni firmę, która wybudują całą infrastrukturę. Sieć ma zacząć działać w ciągu 18 miesięcy. W pierwszym etapie siecią zostanie połączone 8 szpitali marszałkowskich: szpital im. Kopernika w Łodzi, Szpital im. Babińskiego w Łodzi, szpital im. Kopernika w Piotrkowie trybunalskim, szpital w Skierniewicach, w Zgierzu, Pabianicach, Bełchatowie i Sieradzu.

  W tych placówkach już od wielu lat trwa informatyzacja.

  - Od wielu lat tworzymy elektroniczną dokumentacją pacjentów. Już teraz lekarze mogą zobaczyć w komputerze historię choroby pacjenta. Jeśli lekarz ma podgląd w historię jego choroby, ułatwia to szybką diagnozę. Dzięki tej nowej sieci, będziemy się mogli wkrótce wymieniać takimi informacjami między szpitalami - mówi Anna Śremska, dyrektor szpitali psychiatrycznych w Łodzi i w Warcie.

  Inwestycja będzie kosztowała 71 mln zł. Pieniądze pochodzą z Unii Europejskiej.  Zapisz się do newslettera

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  co z ustawą o ochronie zdrowia psychicznego ?

  psychiatra (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 82 / 82

  jeśli każdy lekarz ma wgląd w każdego pacjenta ( nie tylko tego , którego właśnie leczy)to co z konsultacjami psychiatrycznymi - one też są w historii choroby

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo