Łowiczan czeka w 2019 roku koszmar komunikacyjny. Zamkną...

  Łowiczan czeka w 2019 roku koszmar komunikacyjny. Zamkną przejazdy i tunel drogowy

  Rafał Klepczarek

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  We wrześniu 2019 roku ma zostać zlikwidowany przejazd kolejowy na ul. 3 Maja w Łowiczu

  We wrześniu 2019 roku ma zostać zlikwidowany przejazd kolejowy na ul. 3 Maja w Łowiczu ©Rafał Klepczarek

  Zanosi się na to, że przyszły rok będzie bardzo trudny dla mieszkańców Łowicza pod względem komunikacyjnym. Na piątkowej (28 grudnia) burmistrz Krzysztof Kaliński zapowiedział, że w 2019 roku czasowo zamknięty zostanie tunel w ul. Arkadyjskiej oraz przejazd kolejowy na ul. Klickiego. Całkowitej likwidacji ulegnie także przejazd kolejowy na ul. 3 Maja.
  We wrześniu 2019 roku ma zostać zlikwidowany przejazd kolejowy na ul. 3 Maja w Łowiczu

  We wrześniu 2019 roku ma zostać zlikwidowany przejazd kolejowy na ul. 3 Maja w Łowiczu ©Rafał Klepczarek

  PKP PLK prowadzą szeroko zakrojoną modernizację linii kolejowej między Sochaczewem a Poznaniem. Ich częścią jest modernizacja stacji kolejowej Łowicz Głównym, budowa wiaduktu nad przejazdem kolejowym w ul. 3 Maja oraz remont torowiska.
  Wiadukt wraz z drogami dojazdowymi, które ma wybudować miasto, powstanie do końca 2020 roku. Zanim to jednak stanie się faktem, to łowiczan czekają utrudnienia komunikacyjne.

  Firma prowadząca prace na zlecenie PKP PLK chce pod koniec stycznia zamknąć na 4 miesiące tunel drogowy w ul. Arkadyjskiej. Będzie on całkowicie nieprzejezdny. Prace będą prowadzone od strony ul. Bolimowskiej.

  Potem zostanie puszczony ruch, ale trzy miesiące później można spodziewać się, że tunel zamknięty zostanie wraz z przejazdem kolejowym na ul. Klickiego. 19 września likwidacji ma ulec przejazd na ul. 3 maja.

  - Chcemy uniknąć sytuacji, w której likwidacja przejazdu na ul. 3 Maja zbiegnie się z zamknięciem tunelu w ul. Arkadyjskiej – mówi Grzegorz Pełka, naczelnik wydziału inwestycji łowickiego ratusza. – Miasto tego komunikacyjnie nie udźwignie i dlatego też w rozmowach z koleją nie godzimy się takie rozwiązanie.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo