Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Majonez Kielecki czy Winiary? Który z nich wybierają Polacy? Ile w tym roku kosztuje majonez?

OPRAC.:
Norbert Uram
Norbert Uram
Majonez Kielecki czy Winiary? Który wybierają Polacy?
Majonez Kielecki czy Winiary? Który wybierają Polacy? Kasia Nowicka/archiwum polskapress
Śniadanie Wielkanocne, znane jest z obfitości na stole. Jednak nieodłącznie łączy się z majonezem - niezbędnym składnikiem wielu świątecznych potraw. Wykorzystujemy go do sałatek, czy dodatku do jajek albo kanapek. Specjaliści z aplikacji PanParagon przeprowadzili analizę, która pokazuje, jak zmienia się cena majonezu i jakie marki są najbardziej popularne wśród Polaków. Badanie oparte jest na danych pozyskanych z paragonów.

Jak zmieniła się cena majonezu rok do roku?

Jak mówi Antonina Grzelak z PanParagon : "PanParagon to kompleksowa aplikacja zakupowa, w której można m.in. wyszukiwać promocje czy przechowywać paragony. Anonimowe dane, jakie trafiają do nas każdego dnia to cenne źródło wiedzy o realnych cenach czy aktualnych trendach zakupowych. Tuż przed Wielkanocą postanowiliśmy sprawdzić, co paragony mówią o majonezie. Okazuje się, że zapotrzebowanie na ten produkt w okresie świąt jest dużo wyższe niż w zwyczajne dni, a dane dotyczące zmiany cen są dość optymistyczne."

Z zebranych danych wynika, że zakup majonezu na Wielkanoc zwiększa się ponad dwukrotnie. W zwykłym tygodniu produkt ten pojawiał się na 2,13 proc. paragonów z kategorii “jedzenie”, natomiast w tygodniu wielkanocnym był już on widoczny na 4,65 proc. dowodów zakupu. Eksperci z PanParagon postanowili również sprawdzić, która marka majonezu jest preferowana przez Polaków. Czy to Winiary, czy Kielecki?

Częstotliwość zakupu majonezu w okresie wielkanocnym 2023
Częstotliwość zakupu majonezu w okresie wielkanocnym 2023 Materiały prasowe

Który majonez wybierany jest częściej?

Majonez Kielecki czy Winiary? To który z nich jest najlepszy, od lat jest tematem, którego czasem lepiej nie poruszać przy świątecznym stole i zapewne nigdy nie zostanie rozstrzygnięty, ale można za to zbadać, jaki majonez jest kupowany częściej!

"Spośród wszystkich dowodów zakupu z kategorii “jedzenie” wyłoniliśmy te, na których znajdował się majonez Winiary lub Kielecki. Okazuje się, że w 2023 roku, z tych dwóch marek, częściej kupowany był majonez Winiary, który z wynikiem 61 proc. zdeklasował swoją największą konkurencję. Majonez Kielecki obecny był natomiast na pozostałych 39 proc. paragonów." - wyjaśnia Antonina Grzelak.

Kielecki czy Winiary? Który majonez częściej kupują Polacy? 2023
Kielecki czy Winiary? Który majonez częściej kupują Polacy? 2023 Materiały prasowe

Jak zmieniła się cena majonezu rok do roku?

Badanie pokazuje również, jak zmieniała się cena majonezu. W 2023 roku, majonez o pojemności 700 ml kosztował 13 zł 38 gr, podczas gdy w tym samym okresie w 2024 roku jego cena spadła o jeden grosz. Z drugiej strony, majonez o pojemności 400-410 ml zanotował wzrost ceny o 6,4 proc., najwyższy w tej kategorii produktów. Majonez sprzedawany w słoikach 500 ml zanotował wzrost ceny o 5,7 proc.

Antonina Grzelak dodaje: "Jak widać, wzrosty w cenach są widoczne, jednak nie tak wyraziste, jak w latach ubiegłych. Można więc powiedzieć, że tempo wzrostu cen majonezu w tym roku wyhamowało."

Jak zmieniły się ceny majonezu rok do roku? 2023-2024
Jak zmieniły się ceny majonezu rok do roku? 2023-2024 Materiały prasowe
emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki