MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mamy i córki na scenie! Już 19 kwietnia premiera 5. edycji widowiska Jestem Kobietą. GALERIA ZDJĘĆ

Magdalena Jach
Magdalena Jach
mat.pras.MOK Pabianice
Przed nami piąta edycja wyjątkowego widowiska „Jestem Kobietą”. Wystawi je Miejski Ośrodek Kultury im. Zbigniewa Herberta w Pabianicach, przy ul. Kościuszki 14. Premiera w piątek, 19 kwietnia 2024, o godz. 19.

Jestem Kobietą – po raz piąty w MOK w Pabianicach

Przed nami piąta edycja wyjątkowego widowiska „Jestem Kobietą”. Wystawi je Miejski Ośrodek Kultury im. Zbigniewa Herberta w Pabianicach, przy ul. Kościuszki 14. Premiera w piątek, 19 kwietnia 2024, o godz. 19. Express Ilustrowany i Dziennik Łódzki patronują medialnie temu projektowi.

Bo każda kobieta jest niezwykła
- Projekt jest jednym z elementów wspierania i aktywizowania kobiet, od nastu do 102 lat – mówi Adriana Jabłońska, autorka i kierownik artystyczny MOK w Pabianicach. - Ma na celu, przede wszystkim wzmocnienie poczucia własnej wartości u kobiet w każdym wieku, bez względu na wymiary ciała, wzrost, doświadczenia życiowe. Uczestniczki przechodzą pełną metamorfozę, tę zewnętrzną i wewnętrzną, aby wydobyć piękno każdej z nich.

Akceptacja i uznanie siebie
Badania WHO pokazują, że Polki zajmują niestety jedno z pierwszych miejsc, jeżeli chodzi o brak akceptacji swojego wizerunku.

Dlatego projekt ma za zadanie uruchomić proces samoakceptacji, otwartości na wyrażanie siebie wizerunkiem bez obawy o krytykę, radzenia sobie z wewnętrznym cenzorem oraz dbania o jedyny dom jaki mamy na całe życie, czyli o nasze ciało – podkreśla Adriana Jabłońska. - Problem dbania o własne potrzeby dostrzegliśmy również u kobiet w wieku senioralnym, kiedy to spada poczucie przydatności w społeczeństwie oraz w rodzinie. Pojawia się syndrom pustego gniazda, do tego dochodzi brak akceptacji upływającego czasu i przyjęte stereotypy, iż w "pewnym wieku" kobieta nie może czuć się atrakcyjna.

Do projektu „Jestem Kobietą vol.5” zaproszonych zostało dwadzieścia „Niecodziennych Kobiet Dnia Codziennego”. Tematem tej edycji są relacje między matką a dorosłą córką.

- Na scenie wystąpią matki z córkami – zdradza Adriana Jabłońska. - Najmłodsze uczestniczki mają lat 16, a najstarsza 95! Ważnym elementem projektu jest także komunikacja międzypokoleniowa i umiejętność reagowania na zmiany bez względu na wiek. Towarzyszyć nam będzie muzyka oraz teksty Anny Jantar i Natalii Kukulskiej.

„Niecodzienne Kobiety Dnia Codziennego”
Kobiety dnia codziennego zajmujące się domem, wychowujące dzieci, pracujące w urzędach, służbie zdrowia, korporacjach, prywatnych firmach, czy też będące już na emeryturze rzucą wyzwanie innym kobietom, które do tej pory nie uwierzyły jeszcze w siebie. Oprócz pokazu stylu w wydaniu każdej z pań, która ma w sobie coś pięknego, wyjątkowego i niepowtarzalnego, nie zabraknie występów wokalnych, tanecznych oraz panelu dyskusyjnego, w trakcie którego wystąpi Joanna Rek-Faber z córką oraz Hanna Piekarska z mamą. Na scenie pojawi się także chór kobiet „Słowiki Dominiki” pod kierownictwem Dominiki Rydz-Kancler, która zaśpiewa także wraz ze swoją małą, uzdolnioną wokalnie córeczką. Nie może zabraknąć Stowarzyszenia T POINT, które tworzy społeczność kobiet po przejściach, w tym kobiet zajmujących się wychowywaniem dzieci - osób z niepełnosprawnością. Wszystko po to, by podkreślić, jak ważne jest wspieranie kobiet w każdym wieku w samoakceptacji oraz poszukiwaniu wytchnienia od codziennych obowiązków i trudów życia.

Przy pełnej widowni - w blasku fleszy i burzy oklasków
Sala widowiskowa w pabianickim MOK liczy blisko 300 miejsc, a wydarzenie „Jestem Kobietą” zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem i widownia wypełnia się po brzegi. Jesteśmy przekonani, że i tak samo będzie tym razem.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Mamy i córki na scenie! Już 19 kwietnia premiera 5. edycji widowiska Jestem Kobietą. GALERIA ZDJĘĆ - Express Ilustrowany

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki