Mapa wojny. Brutalna agresja Rosji na Ukrainę. Gdzie toczą się walki?

Infografika: Agnieszka Kowalko
Dziś mija 394. dzień wojny na Ukrainie. Finansista Grupy Wagnera Jewgienij Prigożyn złagodził retorykę wobec rosyjskiego Ministerstwa Obrony (MON), prawdopodobnie z obawy przed całkowitą utratą sił najemnych w Bachmucie. Prigożyn podkreślił swoje obawy dotyczące możliwej ukraińskiej kontrofensywy na wschodzie Ukrainy podczas 23-minutowego wywiadu, który powstał 23 marca.

Najintensywniejsze wysiłki Rosjan

23 marca siły rosyjskie przeprowadziły ograniczone ataki lądowe na północny wschód od Kupiańska i wzdłuż linii Swatowa-Kreminny. Ukraiński Sztab Generalny poinformował, że siły rosyjskie przeprowadziły nieudane ataki lądowe w pobliżu Synkiwki, Makiejewki i Biłohorawki.

Mapa wojny. Brutalna agresja Rosji na Ukrainę. Gdzie toczą się walki?
Infografika: Agnieszka Kowalko

Siły rosyjskie kontynuowały atak na miasto Bachmut i jego okolice 23 marca. Dowódca Sił Lądowych Ukrainy Ołeksandr Syrski oświadczył, że Grupa Wagnera pozostaje główną siłą rosyjską działającą w kierunku Bachmutu i nie utraciła jeszcze zdolności ofensywnych. Sztab Generalny poinformował, że w Bachmucie trwają ciągłe walki pozycyjne i że siły ukraińskie odparły rosyjskie ataki na północny zachód od Bachmutu w Ołeksandrze-Szultynie i Bohdaniwce. Na północny wschód od Bachmutu w Vasyukivce; i na południe od Bachmutu w Predtechynem.

Mapa wojny. Brutalna agresja Rosji na Ukrainę. Gdzie toczą się walki?
Infografika: Agnieszka Kowalko

Rosjanie wciąż atakują

Ukraiński Sztab Generalny poinformował, że siły rosyjskie przeprowadziły nieudane ataki na północ od Awdijiwki. Siły rosyjskie nadal formują nowe brygady ze starszych stałych jednostek DRL i zmobilizowały personel w kierunku Awdijiwki. Rosyjskie źródło twierdzi, że były 9. Samodzielny Pułk Szturmowy Mariupol-Khingan został przekształcony w rosyjską 9. Gwardyjską Brygadę Strzelców Zmotoryzowanych i obecnie działa w kierunku Awdijiwki.

Polecjaka Google News - Portal i.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

iPolitycznie - Robert Telus o rozwiązaniu problemu zboża - skrót

Materiał oryginalny: Mapa wojny. Brutalna agresja Rosji na Ukrainę. Gdzie toczą się walki? - Portal i.pl

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie