Medale młodych łódzkich pływaków

Marek Kondraciuk
Dawid Szwedzki zdobył brązowy medal na 200 m stylem klasycznym
Dawid Szwedzki zdobył brązowy medal na 200 m stylem klasycznym Dziennik Łódzki / archiwum
Z czterema medalami wrócili pływacy województwa łódzkiego z rozegranej w Warszawie ogólnopolskiej olimpiady młodzieży, będącej mistrzostwami Polski juniorów (17 i 18 lat).

Indywidualnością zawodów była Barbara Wasilewska (Omega Kleszczów), czwarta w rankingu najlepszych pływaczek OOM. Podopieczna trenera Roberta Pawlickiego wygrała wyścigi na 400 i 800 m dowolnym (4.20,89 i 8.59,42), a na 200 m dowolnym zdobyła brązowy medal (2.06,08).

Na podium stanął również Dawid Szwedzki z UKS Piątka Konstantynów. Wychowanek trenera Mariusza Wędrychowicza zajął trzecie miejsca na 200 m klasycznym (2.23,33).