Memoriał Bokserski im Stanisława Pisarka w Grabowie. Zdjęcia archiwalne i z turnieju

Gala Sportów Walki w Grabowie. W hali Sportowej Szkoły Podstawowej w Grabowie odbyła się Gala Sportów Walki - Memoriał Stanisława Pisarka, trenera ŁPKS Gwardia Łódź.

Wydarzenie składało się z trzech części: zawodów bokserskich, mistrzostw Polski Escrima Arnis (filipińska sztuka walki), konkursu Kick Pads.
- To pierwsze Mistrzostwa Polski Eskrima Arnis w Grabowie, a odbyły się pod patronatem Polskiej Federacji Combat Kalaki Eskrima - informuje trener Bogdan Szuba. - Pomysłodawcami tak mocnej imprezy są trenerzy miejscowej sekcji kickboxingu Grabów Magdalena Ochmańska i Andrzej Henrich. Zawody były bardzo emocjonujące, zważywszy, że brała w nim udział młodzież wciąż doskonaląca swoje umiejętności.

- Wielkim sukcesem dla zawodników Kickboxingu Grabów jest zdobycie następujących tytułów - relacjonuje Magdalena Ochmańska, organizatorka i trenerka sekcji Kickboxing Grabów. - Mistrzostwo Polski oraz Tytuł Najlepszej Zawodniczki zdobyła Wioletta Kaźmierczak, wicemistrzostwo Polski zdobyły: Maja Olczak, Michał Andrzejczak, Rafał Sobczyński, Szymon Krysztofiak. Brązowy medal zdobyła Oliwia Siedlecka.

Podczas wydarzenia trwała także zbiórka pieniężna na rehabilitacje Patrycji - siostry jednej z dziewcząt uczestniczącej w treningach miejscowej sekcji kickboxingu.
Gośćmi specjalnymi byli Sławomir Pisarek syn Stanisława Pisarka, Janusz Jagodziński Wójt Gminy Grabów, Mateusz Cielepała – mistrz Polski Seniorów w boksie w wadze Super Ciężkiej z Karlina z 2018 roku i Mistrz Turnieju Wagi Ciężkiej Grupy Rocky Boxing Night z Kościerzyny 2021 r.
Na tej samej hali w ramach Memoriału Bokserskiego rozegranych zostało 12 walk sparingowych, a do samego turnieju dopuszczonych zostało 16 zawodników z 6 klubów takich jak MSMS Victoria Łódź, MUKS Widzew Łódź, KB Walczak Poznań, RKS Łódź, Stal Kutno, Olimpijczyk Ozorków.

Rozegranych zostało 8 pojedynków w boksie olimpijskim

W wadzę do 70 kg Gabriel Grodnicki (Olimpijczyk Ozorków) pokonał jednogłośnie na punkty Antka Adamskiego z Widzewa Łódź. W kolejnym starciu do 50 kg bardzo dobry pojedynek stoczyła Natalia Mucha (MSMS Victoria Łódź) ulegając 1-2 Martynie Małek z Olimpijczyka Ozorków. W wadze do 63 kg Maksymilian Szwed (Widzew Łódź) pokonał 3-0 Karola Sagaralę z MSMS Victoria Łódź. W wale do 70 kg spotkali się Dominik Lurc (KB Walczak Poznań) i Jakub Kowalski (Olimpijczyk Ozorków), który musiał uznać wyższość zawodnika z Poznania przegrywając w 3 rundzie przez RSC .

W walce nr 5 w ringu zaprezentował się zawodnik Międzynarodowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Kacper Sikorski waga 70 kg - przegrał po wyrównanej walce z zawodnikiem z Poznania Maksem Sobierajem. W kolejnym 6 pojedynku rękawice skrzyżowali Aleksander Kucheruk (MSMS Victoria Łódź), który wygrał na punkty z Gwidonem Zarembskim (KB Walczak Poznań). W wadzę do 80 kg do ringu wszedł Mikołaj Kowalczyk, który już w pierwszym starciu w pierwszej minucie rozprawił się i zakończył pojedynek z Kacprem Zarembskim z KB Walczak Poznań.

I w ostatniej walce Memoriału Bokserskiego w wadze do 71 kg w ringu spotkali się: w narożniku czerwonym Patryk Nowak (RKS Łódź) i narożnik niebieski Rostysław Nadolski - absolwent Międzynarodowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Edukacja i Sport. Rostysław Nadolski wygrał jednogłośnie na punkty z zawodnikiem z RKS zapewniając sobie pierwsze miejsce i złoty medal .

Na zakończenie Memoriału Bokserskiego im. Stanisława Pisarka wręczone zostały nagrody specjalne:
Najlepsza zawodniczka Memoriału Martyna Małek (Olimpijczyk Ozorków)

Najlepszy zawodnik Dominik Lurc (KB Walczak Poznań)
Najlepszy klub KB Walczak Poznań .
Klasyfikacja klubowa: 1. KB Walczak Poznań 8 pkt, 2. MUKS Widzew Łódź 7 pkt, 3. Olimpijczyk Ozorków 7 pkt, 4.MSMS Victoria Łódź 6 pkt, 5. KB Stal Kutno 3 pkt, 6. RKS Łódź 1 pkt
Nad Memoriałem Bokserskim im. Stanisława Pisarka czuwał doświadczony sędzia Międzynarodowy Sławomir Milczarek. Walki sędziowali: Marta Leszner, Paweł Szymański, Adam Szerszyński i Bartosz Kwiatkowski, a nad zdrowiem zawodników czuwał doświadczony lekarz sportowy Andrzej Szwardzbach.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani