Jacek Kmiecik
@InterMiamiCF/Twitter
Inter Miami dzięki asystom argentyńskiego atakującego Lionela Messiego pokonał na wyjeździe Los Angeles FC 3:1 w Major League Soccer (MLS).

Asysty Messiego przy dwóch bramkach

W 14. minucie Inter objął prowadzenie dzięki bramce pomocnika Facundo Fariasa po podaniu obrońcy Thomasa Avilesa. Hiszpański obrońca Jordi Alba strzelił gola w 51. minucie, a kolumbijski napastnik Leonardo Campana podwyższył w 83. minucie. W obu przypadkach asystował Lionel Messi.

– To był dla nas bardzo dobry test, okazja, aby zobaczyć, gdzie teraz jesteśmy i do czego jesteśmy zdolni. Graliśmy przeciwko bardzo dobrej drużynie, którą jest aktualny mistrz. Osiągnęliśmy naprawdę ważny wynik na przyszłość. Zespół rośnie z każdym dniem. Rozmawialiśmy o tym od samego początku. Mieliśmy szczęście, że wygraliśmy turniej [Puchar Lig] i dotarliśmy do finału [Pucharu USA]. Teraz postaramy się dostać do czołowej ósemki [MLS]. To jest nasz cel. Wciąż rośniemy. Oczywiście, zwycięstwo dodaje dużej pewności siebie

– ocenił po meczu Messi.

W sumie w 11 meczach w Interze Miami na różnych rozgrywkach Messi strzelił 11 goli i zaliczył 5 asyst. W trzech meczach MLS Leo strzelił gola i miał 2 asysty. 36-letni Argentyńczyk nie zdobył bramki w drugim meczu z rzędu – wcześniej nie udało mu się zdobyć gola w domowym meczu MLS przeciwko Nashville (0:0).

Gospodarze w 90. minucie zdobyli honorowe trafienie, a uzyskał je prawy obrońca Ryan Hollingshead.

Cały mecz i żółta kartka Bogusza

W Los Angeles FC cały mecz rozegrał polski ofensywny pomocnik Mateusz Bogusz, który już w 3. minucie meczu ukarany został żółtą kartką.

22-letni Bogusz trafił do klubu z miasta Aniołów w marcu 2023 roku i LAFC związał się 4-letnią umową. Jest wychowankiem Gwiazdy Ruda Śląska, skąd maiąc 10 lat przeszedł do Ruchu Chorzów. W 2019 roku trafił do Leeds United, z którym podpisłał 2,5-letni kontrakt. W zespole „Pawii” wystąpił zaledwie w jednym meczu. Dwukrotnie był wypożyczany do klubów hiszpańskich – Logrones oraz Ibiza. Był w kadrze Polski na mistrzostwa świata U-20 w 2019 roku, a także zaliczył 18 występów i strzelił 4 gole w młodzieżowej reprezentacji U-21.

Klub Messiego niepokonany od 11 meczów

Inter Miami przedłużył passę meczów bez porażki z Lionelem Messim w składzie. Od debiutu Leo „Flemingi” pozostają niepokonane od 11 meczów we wszystkich rozgrywkach.

Jedyną drużyną MLS, która w 2023 roku ma dłuższą passę bez porażki, jest lider Konferencji Wschodniej – FC Cincinnati, który w okresie od kwietnia do czerwca był niepokonany przez 14 meczów z rzędu.

„Wszyscy kochają Messiego” – zatweetował serwis prasowy MLS:

Inter Miami przedostatni w Konferencji Wschodniej

Inter Miami w sezonie zasadniczym zajmuje 14., przedostatnie miejsce w Konferencji Wschodniej, zdobywając po 25 meczach 25 punktów. Obrońca tytułu – Los Angeles FC zajmuje 3. miejsce w Konferencji Zachodniej z 40 punktami po 26 meczach.