Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Miasto od 3 lat nie może dokończyć remontu ul. Liściastej. Droga zimą ponownie zmieni się w powierzchnię Marsa?

Wiktor Przygocki
Wiktor Przygocki
Ulica Liściasta rok temu po pierwszych roztopach.
Ulica Liściasta rok temu po pierwszych roztopach. fot. Michał Poprawski / Wiktor Przygocki
Od trzech lat nie dokończono przebudowy ul. Liściastej. Prace rozpoczęto w 2019 roku. Mieszkańcy wspominają, że ubiegłej zimy po roztopach droga przypominała powierzchnię Marsa. Boją się, że w tym roku będzie tak samo.

Wyrwy i koleiny

Remont drogi podzielony został na trzy części i nadal - wbrew wielokrotnym obietnicom władz miasta - nie położono asfaltu na części środkowej. Odcinek od przejazdu kolejowego do ul. Krajowej pozostaje nieutwardzony.

- Jadąc od al. Włókniarzy w stronę ul. Szczecińskiej jedzie się normalnie drogą asfaltową, po czym - niespodziewanie - za przejazdem kolejowym zaczynają się wyrwy i koleiny. Odcinek ten ma długość ok. 500 metrów i kończy się przy ul. Krajowej, gdzie wraca się na asfalt. Tak to wygląda już od trzech lat - mówi Marek, mieszkaniec ul. Marzanny.

Obiecanki cacanki

Przebudowa ul. Liściastej to jedna z najważniejszych obietnic prezydent Zdanowskiej dla mieszkańców Radogoszcza. Inwestycja miała zostać zrealizowana w ramach Planu dla Osiedli.

- Przebudowa blisko dwukilometrowego odcinka ul. Liściastej była podzielona na trzy zadania. Na ostatnim z nich, środkowym fragmencie, jeszcze w tym roku położymy asfalt - zapewniał na początku 2020 roku ZDiT.

Tak się jednak nie stało. Rok później miasto ponownie odniosło się do problemu, obiecując zakończenie inwestycji.

- W tym roku utwardzenia doczeka się ul. Liściasta na odcinku od przejazdu kolejowego - można było przeczytać w oficjalnym komunikacie UMŁ na początku 2021 roku.

Do sprawy odnosili się też radni. Sugerowali, że asfalt na ostatnim odcinku może zostać położony w 2022 roku.

- Remont odbędzie się, jak tylko będzie decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, pozwalająca wywłaszczyć działki pod odwodnienie. Mam nadzieję, że w 2022 roku - mówił w listopadzie 2021 roku radny Mateusz Walasek.

Mieszkańcy czują się ignorowani

Do końca roku pozostaje miesiąc, a na finał inwestycji się nie zapowiada. Mieszkańcy próbowali samodzielnie podjąć działania - bez skutku.

- Urząd był informowany mnóstwo razy. Ciągle to zgłaszamy, a oni nas bez przerwy ignorują. Potrafią jedynie odpowiedzieć ładnym pismem - burzą się mieszkańcy Radogoszcza.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

UOKiK przeprowadza kontrole na stacjach V2

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Miasto od 3 lat nie może dokończyć remontu ul. Liściastej. Droga zimą ponownie zmieni się w powierzchnię Marsa? - Express Ilustrowany

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki