Po dłuższej przerwie Widzew rozegrał dzisiaj wyjazdowy mecz z Miedzią Legnica.

MIEDŹ LEGNICA VS WIDZEW ŁÓDŹ RELACJA NA ŻYWO

strona wymaga odświeżania

MIEDŹ LEGNICA1
WIDZEW ŁÓDŹ1

KONIEC MECZU - Widzew remisuje w Legnicy z Miedzią 1:1. Łodzianie mogli wygrać ten mecz, ale chwila dekoncentracji w końcówce im to nie umożliwiła. Przed meczem taki wynik można było wziąć ,,w ciemno". Ale teraz pozostaje niedosyt. Miedź-Widzew 1:1.
90+2 min - GGGOOOLLL!!! Miedź wyrównuje. Piłkę po błędzie przede wszystkim Mleczki do siatki wpycha z bliska Nemanja Mijusković. Miedź-Widzew 1:1.
90+2 min - Groźnie w polu karnym Widzewa.
90 min - Sędzia przedłuża to spotkanie co najmniej o trzy minuty.
89 min - Zmiana w Miedzi. Bartosz Bartkowiak zastępuje Pinillosa.
89 min - Zmiana w Miedzi. Za Juana Romana wchodzi Paweł Tupaj.
87 min - Mogło być 0:2. Ale po zaskakującym strzale Kuna piłka trafia w słupek.
86 min - Ładna akcja Kosakiewicza. Strzela, ale golkiper Miedzi jest na posterunku.
83 min - GGGOOOLLL!!! Widzew wychodzi na prowadzenie. Po akcji prawą stroną w polu karnym centruje Kosakiewicz, a nadbiegający Becht uderza lewą nogą. Piłka odbija się jeszcze od słupka i wpada do bramki. Miedź-Widzew 0:1.
81 min - Żółta kartka dla Bechta.
80 min - Zmiana w Widzewie. Mateusz Możdżeń zastępuje Fundambu.
79 min - Stępiński faulowany przez Garucha.
78 min - Pewna interwencja Mleczki.
77 min - Żółta kartka dla Garucha za taktyczne przewinienie na Kunie.
76 min - Becht fauluje uciekającego Łukowskiego.
73 min - Zmiana w Miedzi. Za Matuszka wchodzi Adrian Purzycki.
72 min - Z wolnego centruje Kosakiewicz. Piłkę próbuje sięgnąć Michalski, mogło być naprawdę groźnie.
71 min - Biernat fauluje Michalskiego z boku pola karnego.
70 min - Zmiana w Widzewie. Za Mąkę wchodzi Dominik Kun.
68 min - Główkuje Łukowski, ale piłka przelatuje nad poprzeczką bramki Mleczki.
67 min - Zmiana w Miedzi. Za Pankę wchodzi Marcin Garuch.
66 min - Zmiana w Widzewie. Filip Becht zmienia Prochownika.
66 min - Mleczko łatwo radzi sobie po główce Panki.
65 min - Kompletnie nieudana kontra gospodarzy.
64 min - Paweł Zieliński fauluje Poczobuta.
63 min - Michalski dotyka piłki ręką.
62 min - Zacięta walka w środku pola.
60 min - Michalski na spalonym. To był ewidentnie błąd bocznego arbitra.
58 min - Kosakiewicz wybija piłkę na róg.
57 min - Kontra Widzewa. Prochownik próbował podać do Fundambu. Ale to nie było udane zagranie młodego zawodnika.
56 min - Pierwsze minuty drugiej połowy są calkiem niezłe w wykonaniu Widzewa.
55 min - Rozpędzony Łukasz Kosakiewicz w ostatniej chwili zatrzymany w polu karnym wślizgiem przez Daniego Pinillosa.
51 min - Upomniany zostaje również jeden z asystentów Dobiego, Tomasz Włodarek.
51 min - Żółta kartka dla Michalskiego za utrudnianie wybicia piłki przez bramkarza.
50 min - Róg dla łodzian po akcji Prochownika.
49 min - Wolny dla Miedzi.
47 min - Fundambu był sam na sam z bramkarzem. Niestety, trafia wprost w bramkarza. Świetnie podawał Mąka. Takie sytuacje trzeba wykorzystywać, jeżeli myśli się o zwycięstwie.
POCZĄTEK DRUGIEJ POŁOWY MECZU - Sędzia rozpoczyna drugą połowę spotkania. W Widzewie bez zmian. W Miedzi Jakub Łukowski zastępuje Mehdi Lehaire'a.
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY - Po 45 minutach Widzew remisuje w Legnicy z Miedzią 0:0. Gra łodzian nie wygląda wcale źle. Zapraszamy na relację po przerwie.
45+1 min - Faul na Mące. Żółta karka dla Davida Panki.
45 min - Zła kontra legniczan.
43 min - Trzecia żółta kartka dla gospodarzy. Tym razem dla Szymona Matuszka.
42 min - Akcja Miedzi prawą stroną. Ale w efekcie tylko aut.
40 min - Niecelny strzał zza pola karnego Mąki.
39 min - Błąd bramkarza Miedzi. Ale bez konsekwencji.
38 min - Żółta kartka dla Nemanji Mijuskovicia za faul na Fundambu.
38 min - Obie strony grają twardo, po męsku.
36 min - Prochownik traci piłkę.
35 min - Po wolnym próbował uderzać z około 17 metrów Fundambu.
34 min - Faul na Fundambu.
33 min - Sędzia uznał, że Grudniewski faulował Zapolnika.
31 min - Poczobut fauluje Marcina Biernata.
29 min - Interwencja Tanżyny.
28 min - Wolny dla Miedzi z boku pola karnego Widzewa,
26 min - Zamieszanie w polu karnym Miedzi. Akcję rozpoczął Prochownik, podał do Michalskiego, a ten do Mąki. Niestety, doświadczony pomocnik nie trafił czysto w piłkę.
26 min - Faul Tanżyny na Zapolniku.
25 min - Pewna interwencja Miłosza Mleczki.
23 min - Główkowy pojedynek Tanżyny z Szymonem Matuszkiem. Konieczna jest interwencja fizjoterapeuty.
22 min - Kontrowersyjny róg dla Miedzi.
21 min - Strata Roberta Prochownika.
19 min - W Legnicy nie pojawiła się prezes Widzewa Martyna Pajączek, która długo pracowała właśnie w Miedzi.
18 min - Tym razem przewinienie Daniela Tanżyny.
16 min - Pierwsza żółta kartka w meczu. Dla Damian Tronta, który fauluje Daniela Mąkę.
15 min - Łodzianie próbują pressingu.
13 min - Próba ataku pozycyjnego Widzewa. Ale niezbyt udana.
11 min - Kolejny rożny dla gospodarzy.
9 min - Ładny przechwyt Bartłomieja Poczobuta. Z prawej strony centruje Fundambu w stronę Roberta Prochownika, w efekcie goście wywalczyli róg.
8 min - Na razie legniczanie przeważają.
7 min - Wolny dla Miedzi.
4 min - Strzał jednego z legniczan po poważnym błędzie Fundambu.
3 min - Pierwszy róg w meczu. Dla Miedzi.
2 min - Michał Grudniewski faulowany we własnym polu karnym.
POCZĄTEK MECZU - Pierwszy gwizdek sędziego. Miedź gra z Widzewem.

Godz. 17:40 - Obie drużyny wychodzą już na boisko. Legniczanie na niebiesko, łodzianie na czerwono.

Godz. 17:34 - Dzisiejsze starcie będzie piątym w historii oficjalnym starciem obydwu zespołów. O ile w Łodzi widzewiacy jakoś sobie radzili (zwycięstwo i remis), to w Legnicy zdecydowanie lepiej spisywali się gospodarze (dwie wysokie wygrane 4:1 i 6:1).

Godz. 17:29 - Dla wielu kibiców wyjściowa jedenastka Widzewa może być zaskakująca. Nie wolno jednak zapominać o tym, że łodzianie borykali się z problemami zdrowotnymi. Stąd trener Dobi postawił zapewne na najmocniejszych obecnie zawodników pod względem fizycznym.

Godz. 17:05 - Składy na mecz Miedź - Widzew:
Miedź: Grobelny – Zieliński, Biernat, Mijusković, Pinillos – Panka, Tront, Matuszek, Lehaire, Roman – Zapolnik
Rezerwowi: Hewelt – Pietrowski, Pleśnierowicz, Garuch, Łukowski, Purzycki, Bartkowiak, Tupaj, Śliwa

Widzew: Mleczko – Kosakiewicz, Grudniewski, Tanżyna, Stępiński – Michalski, Poczobut, Mucha, Mąka – Fundambu, Prochownik
Rezerwowi: Reszka – Nowak, Rudol, Becht, Pięczek, Możdżeń, Ojamaa, Kun

Godz. 16:35 - Łodzianie zajmują obecnie 10. pozycję w tabeli (patrz poniżej...)

Godz. 16:30 - Dziś o godz. 17.40 Widzew zagra ligowy mecz. Zmierzy się w Legnicy z Miedzią. Łodzianie nie są w zbyt komfortowej sytuacji z powodu koronawirusa. Z tego co nam wiadomo obecnie trenuje 20 zawodników. Za chwilę dowiemy się w jakim składzie zagra łódzki zespół, może to być wielką niespodzianką. Mówi się też, że Widzew może zagrać dzisiaj bez nominalnego napastnika. Kogo wystawi trener Dobi dowiemy się już za chwilę.