Mieszkańcy Rogozińskiego proszą: Zetnijcie te topole

  Mieszkańcy Rogozińskiego proszą: Zetnijcie te topole

  Ewelina Romańska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Mieszkańcy Rogozińskiego proszą: Zetnijcie te topole

  ©Krzysztof Szymczak

  Mieszkańcy bloku przy ulicy Rogozińskiego 19 i 17 skarżą się, że kwitnące topole utrudniają im życie.
  Mieszkańcy Rogozińskiego proszą: Zetnijcie te topole

  ©Krzysztof Szymczak

  - Ten biały puch jest niemal wszędzie, wlatuje do klatki schodowej, spacerującym wpada do oczu i ust. Okien też nie da się otworzyć - skarży się Tomasz Gamus, mieszkaniec bloku przy ulicy Rogozińskiego 19. - W pobliżu naszego bloku rośnie ponad 30 topól, więc kiedy zaczynają kwitnąć, czujemy się tak, jakbyśmy mieszkali w górach w trakcie śnieżycy.

  Mieszkańcy w ciągu kilku lat zgłaszają zażalenie radzie osiedla i proszą o przycięcie topoli.

  - Sami też próbowaliśmy interweniować w spółdzielni. Obiecywano, że nam pomogą, ale na obietnicach się skończyło - dodaje Gamus.

  Janina Cieślak przypomina, że po drugiej stronie ulicy, tam gdzie bloki należą do wspólnoty mieszkaniowej, wszystkie drzewa zostały przycięte.

  - A u nas nie ma się kto tym zająć. Mamy wspaniałą panią, która sprząta nasz teren, ale ona sama nie jest w stanie utrzymać porządku, skoro z drzew ciągle leci puch - mówi.

  Ewa Strużek, prezes SM Polesie, do której należy budynek przy Rogozińskiego, zapowiedziała, że pomoże mieszkańcom.

  - Większość wysokich drzew należy niestety do miasta i władze miasta muszą wydać decyzję, co w sprawie poszczególnych drzew należy zrobić. Walczymy z miastem, aby zechcieli interweniować w tej sprawie. Ja ze swojej strony mogę obiecać, że wystosuję pismo do władz miasta, odpowiedzialnych za usuwanie i przycinanie drzew, aby zajęli się topolami przy bloku z ulicy Rogozińskiego - przekonuje Ewa Strużek.

  Puch topól, choć uciążliwy dla mieszkańców, na szczęście nie powoduje alergii.

  - Puch z tego drzewa nie uczula. W okresie kiedy kwitną topole, zgłaszają się na diagnozę osoby, które skarżą się, że to właśnie puch powoduje u nich alergię. Tymczasem ci pacjenci są uczuleni głównie na pyłki traw - podkreśla alergolog dr Dorota Kardas-Sobotanka.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To okaz żeński

  Ewa feministka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Jestem przeciwko represjonowaniu drzew z uwagi na ich płeć. Topole -okazy męskie rozsiewają w marcu i kwietniu pyłek, nie widać go bo jest mały jak plemniki i dlatego tych samców (drzewa okazy...rozwiń całość

  Jestem przeciwko represjonowaniu drzew z uwagi na ich płeć. Topole -okazy męskie rozsiewają w marcu i kwietniu pyłek, nie widać go bo jest mały jak plemniki i dlatego tych samców (drzewa okazy męskie) nikt nie chce wycinać, a na żeńskie okazy wszyscy się uwzięli. To nie ich wina, ze urodziły się jako kobiety (okazy żeńskie) i produkują nasiona z puchem kielichowym. Poczytajcie sobie o tym w serwisie www.alergen.info.pl
  Jako feministka jestem za równouprawnieniem, również w świecie drzew. Jak tak dalej pójdzie to suczki będą represjonowanie na ulicy bo mają cie.... , potem przyjdzie czas na kobiety w ciąży bo stojąc (oczywiście nikt im miejsca nie ustąpi) zajmują 2 miejsca w autobusie.
  Kobiety czas walczyć o swoje prawa!!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  parking

  Kot789 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 9

  tja, zetnijmy drzewa, zrobmy parking, wszyscy beda szczesliwi

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo