Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

MPK Łódź. Rodzice sprawdzą na stronie internetowej czy dziecko kupiło migawkę

Agnieszka Magnuszewska
Jakub Pokora/archiwum
Łódzki przewoźnik radzi rodzicom, by sprawdzali stan migawki należącej do dziecka na stronie internetowej MPK. To nic trudnego

Kilka razy w miesiącu MPK odbiera telefony od rodziców, którzy pytają czy ich dzieci kupiły migawkę, na którą dostały pieniądze. Na początku roku szkolnego takich telefonów może być więcej. Ale rodzice mogą taką informację pozyskać sami.

- Strona internetowa poświęcona migawce (www.migawka.lodz.pl - red.) umożliwia sprawdzanie ważności biletu oraz historię zakupionych biletów - mówi Wojciech Papieski, odpowiedzialny w MPK Łódź za projekt "Migawka". - Wystarczy wpisać numer karty, na której kodowane są bilety, w okienko znajdujące się po lewej stronie.

Oczywiście, nie wszyscy rodzice mają dostęp do internetu, dlatego dzwonią do MPK z prośbą o podanie informacji czy dziecko kupiło bilet miesięczny.

- Sprawdzenie tego jest możliwe, jeśli rodzice znają numer karty, na którą kodowane są bilety. Jedna mama dzwoniła do nas z takim pytaniem co miesiąc i co miesiąc jej prawie dorosły syn nie miał zakupionego biletu - dodaje Papieski.

Poza tym rodzice mogą sami sprawdzić stan migawki w 255 nowych biletomatach.

- Wystarczy włożyć migawkę do oznaczonego czytnika w biletomacie by sprawdzić, jakie bilety zostały wykupione i do kiedy one obowiązują - tłumaczy Adam Kralisz z sekcji sprzedaży biletów MPK.

Ci pasażerowie, którzy mają jeszcze problem z obsługą nowych biletomatów (zaczęły działać od 1 września) mogą się podszkolić w najbliższą sobotę.

- Nasz autobus wyposażony w biletomat zaparkuje prawdopodobnie w pobliżu Centrum Handlowego Tulipan przy al. Piłsudskiego. W godz. 9 -17 będziemy pomagać w obsłudze biletomatu - mówi Piotr Królak, kierownik sekcji sprzedaży biletów MPK.

Najbezpieczniejsze rozwiązanie to takie, gdy rodzice sami kupują dzieciom bilety poprzez stronę internetową. Dzieci mogą je same zakodować na kartę w 255 nowych biletomatach. Bilet miesięczny można też zakodować na karcie Banku Zachodniego WBK, którą rodzice mogą wyrobić dzieciom powyżej 13. roku życia. Do takiej karty przypisany jest indywidualny numer rachunku, więc rodzic może zasilać konto BZWBK, przelewając środki z dowolnego banku.

O tym, kiedy ważność biletu miesięcznego się kończy, MPK przypomina mejlowo.

- Mejle wysyłane są na trzy dni przed końcem ważności biletu. Niestety, mamy sporo sygnałów, że często są one spamowane przez pocztę. Dlatego warto dodać adres MPK do skrzynki adresowej - tłumaczy Wojciech Papieski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki