MPO nie odbiera w Łodzi śmieci bio, bo nie ma samochodów...

  MPO nie odbiera w Łodzi śmieci bio, bo nie ma samochodów...

  Jolanta Baranowska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  MPO nie odbiera w Łodzi śmieci bio, bo nie ma samochodów...

  ©Maciej Stanik

  Mieszkańcy domków jednorodzinnych z Polesia i Górnej, od których śmieci odbiera miejska spółka MPO narzekają na jakość usługi. Twierdzą, że firma wywozowa nie chce odbierać odpadów bio z kontenerów. Zabiera tylko worki.
  MPO nie odbiera w Łodzi śmieci bio, bo nie ma samochodów...

  ©Maciej Stanik

  Problem z odbiorem odpadów bio, czyli m.in. resztek owoców i warzyw z gospodarstw mają m.in. mieszkańcy osiedla domków na Złotnie.

  - Specjalnie stałem kilka godzin w kilometrowej kolejce, by kupić kontenery na śmieci - mówi nam jeden z mieszkańców ul. Huta Jagodnica. - Kupowałem je właśnie w MPO! Nabyłem aż trzy, żebyśmy mogli gromadzić w nich wszystkie rodzaje odpadów: wtórne, bio i pozostałe po segregacji.


  Tymczasem MPO odbiera odpady bio tylko w workach.

  - Jeśli wystawi się odpady bio w pojemniku, pracownicy MPO je zostawią - dodaje inna mieszkanka ul. Huta Jagodnica. - Najczęściej firma wywozowa przyjeżdża rano, a ja bardzo wcześnie wyjeżdżam do pracy, więc worki wystawiam już wieczorem. Któregoś razu, po nocy na zewnątrz worki były rozszarpane. Pewnie zwierzęta się do nich dobrały. Pracownicy MPO zabrali tylko to, co udało im się zebrać w poszarpanych workach, a reszta została. To najgorsze odpady. Bo i zapach jest nieprzyjemny i trudno je sprzątnąć.

  Mieszkańcy zauważają, że pracownicy MPO nie odbierają odpadów bio z pojemników, bo przyjeżdżają zwykłym autem z
  przyczepą, a nie typową śmieciarką
  .

  - Przecież na tym samochodzie nie da się zamontować uchwytów do pojemników - mówi mieszkaniec domku jednorodzinnego. - Pracownicy po prostu wrzucają worki na przyczepkę. To co leży luzem, zabierają. Do kontenera nawet nie zajrzą.

  Ewa Jasińska, zastępca dyrektora wydziału gospodarki komunalnej Urzędu Miasta Łodzi przyznaje, że MPO odbiera odpady bio tylko w workach.

  - Firma przygotowuje się do kupienia dodatkowych aut - mówi Ewa Jasińska. - Przeznaczonych specjalnie do przewozu odpadów bio. To auta, z których nie będzie kapało. W końcu to odpady z resztek owoców i warzyw.

  Artur Augustyn, prezes spółki MPO, która odbiera odpady od mieszkańców Polesia i Górnej zapewnia, że właściciele domków jednorodzinnych na osiedlu Złotno będą mogli oddawać śmieci bio w pojemnikach.

  - Do tej pory odbieraliśmy odpady tylko w workach, ponieważ nie wszyscy mieszkańcy mieli pojemniki - mówi Artur Augustyn. - W ciągu najbliższych dni poinformujemy mieszkańców, że już od najbliższego razu odbieramy śmieci w pojemnikach. Mamy auta, które mogą odbierać śmieci bio z pojemników. Do końca roku chcemy kupić osiem nowych samochodów do wywożenia odpadów, w tym trzy do wywozu odpadów bio.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (16)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Novy

  gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Na zdjęciu nie jest ani samochód,ani pracownik mpo.Nie ważne jak i co byle artykuł namazać!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  MPO nie ma aut

  fru (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Za to ma posadki dla wysoko płatnych radnych i ich żon.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  smieci

  marianek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  MPO ma 2 samochody na odpady bio.Pracują na dwie zmianny

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wybory

  rwd (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  Ktoś tę firmę sprawdzał, ktoś ją wybrał.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Koń by się uśmiał?

  Ale to jest samo życie....tyle że smutne (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  Dotychczasowo wszystko było OK do czasu, aż władze pod przewodnictwem znanego z podobnych kompromitujących go działań wiceprezydenta Stępnia zabrały się do roboty z wdrażaniem ustawy śmieciowej....rozwiń całość

  Dotychczasowo wszystko było OK do czasu, aż władze pod przewodnictwem znanego z podobnych kompromitujących go działań wiceprezydenta Stępnia zabrały się do roboty z wdrażaniem ustawy śmieciowej. Dlatego do chwili obecnej pomimo upływu dwóch lat (bo tyle mieli czasu na przygotowania do jej wdrożenia) nie mamy rozwiązanego problemu spalarni śmieci, ale za to mamy wdrożony korupcjogenny system zawyżonych cen o 124 mln.zł. ustalonych z sufitu za wywóz śmieci, ustawione przetargi pod w/w ceny co do których jak z powyższego artykułu widać firmy wywozowe nie są przygotowane, a za wszystko kozłem ofiarnym ma stać się Rada Miejska, która zatwierdziła stawki za wywóz śmieci, a nie uczyniła prawdopodobnie nic ponad to? No niezupełnie nic, bo chciała podobno ustalić nowe stawki za wywóz śmieci ale ponoć sama z siebie nie ma do tego uprawnień?zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  musieli popsuć!

  cron (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7

  Dobrze było. Pomyśleli, popsuli. Jest gorzej i drożej.
  Nie ma sądu na takich? Kto bierze te nadwyżki finansowe?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  mpo

  górniak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8

  W takim razie mpo powinno zapewnić mieszkańcom worki na te odpady. Najpierw była mowa ze trzeba mieć pojemniki bo worki oni traktują tylko jako czasowa forme zbierania odpadów. Skoro się nie...rozwiń całość

  W takim razie mpo powinno zapewnić mieszkańcom worki na te odpady. Najpierw była mowa ze trzeba mieć pojemniki bo worki oni traktują tylko jako czasowa forme zbierania odpadów. Skoro się nie przygotowali to niech teraz tez jakies koszty ponoszą. przypominam poza tym panu prezesowi ze odbior odpadow niesegregowanych z domkow jednorodzinnych ma być 3 razy w tygodniu a nie raz!!! MPO wydaje się nie wiedzieć o tym i zabiera odpady tylko w piatkizwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  DYSKRYMINACJA???????

  mieszkanka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

  Panie Stępień dlaczego my mieszkańcy kamienicy przy ulicy 6 Sierpnia 30/AZK Łódź-Polesie/nie możemy segregować śmieci?Czy ustawa śmieciowa nam tego zabrania czy Pan?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  z dworaków

  rolnik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9

  A czy odpady bio to nie powinny lądować w kompostownikach. Hrabiostwo nie chce mieć pod domem muszek, rozumiem.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Płacę i wymagam

  . (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7

  Produkcją kompostu ma się zajmować kompostownia a wywozem firma która bierze za to kasę

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  z pustaków

  nie-rolnik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  a może Panie rolnik, kompost nie jest im potrzebny po prostu ? wpadło to Panu do rolniczej głowy ?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ciekawe

  x (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 22

  W takim razie, jak to się stało, że MPO wygrało przetarg, skoro nie mają odpowiednich samochodów? Ktoś celowo skłamał, żeby wygrać kontrakt, czy celowo nie spojrzał dokładnie w dokumentację?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Masz rację

  y (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14

  Czy skłamał, czy oślepł w tej sprawie, to przekręt jest przekrętem. Co na to ci co powinni to wyświetlić?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ciekawe 2

  x (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9

  Powinno, ale urząd tego nie zrobi, bo po co, radni nie, ponieważ zainteresowani są głównie sobą, dziennikarze nie, bo uwierzą w każdy kit, który wstawią im służby pani prezydent. Autorka tego...rozwiń całość

  Powinno, ale urząd tego nie zrobi, bo po co, radni nie, ponieważ zainteresowani są głównie sobą, dziennikarze nie, bo uwierzą w każdy kit, który wstawią im służby pani prezydent. Autorka tego tekstu zanim go napisała, powinna zobaczyć dokumentację przetargową i przeczytać wymagania. Jeżeli w wymaganiach było posiadanie odpowiedniego sprzętu, to prezes MPK właśnie przyznał się, że go nie ma, ergo - jak to się stało, że MPO przetarg wygrał? Jest to ciekawe, ale nikt tym się nie zajmie. Dość to przykre.
  PS. Za to fotelu, który zaprojektowała pani prezydent napisali, jakby to łodzian w jakikolwiek sposób obchodziło. zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo