Na co zwracać uwagę wybierając nową pracę? Poznaj bliżej BSH

Materiał powstał we współpracy z BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego

Gdy wartości budują biznes…

W pracy spędzamy niemal jedną trzecią naszego dorosłego życia. Warto by ten czas dawał nam satysfakcję i poczucie samorealizacji. Dba o to jeden z największych pracodawców w Łodzi – firma BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego, producent AGD marek Bosch i Siemens. Firma podąża za wizją poprawy jakości życia w domach na całym świecie. Świadomość, że dostarczane przez nas urządzenia, pozwalają zaoszczędzić czas domowników, a także rozsądnie wykorzystywać wodę i prąd, daje pracownikom BSH poczucie zadowolenia z wykonywanych obowiązków.

Jednak nie tylko nasze produkty są powodem do dumy. Dumą BSH jest również zespół zaangażowanych i zgranych pracowników. Dlatego tak dużą wagę przykładamy do wartości, które kształtują kulturę organizacyjną firmy. Duże przedsiębiorstwa, które swój biznes i sukces od lat budują w oparciu o system wartości dobrze radzą sobie z turbulentną rzeczywistością i łatwiej mierzą się z nadchodzącymi wyzwaniami. Oto wartości, którymi kierujemy się w BSH:

OTWARTOŚĆ

Pracuj w zespole otwartym na ludzi

Jednym z kluczowych filarów każdej firmy są działy wspierające podstawową działalność np.: księgowość, dział personalny czy controlling. Nie inaczej jest w przypadku BSH. To właśnie w Łodzi znajduje się Centrum Usług Wspólnych, które realizuje zadania m.in.: z zakresu IT czy zakupów nieprodukcyjnych dla spółek Grupy BSH niemal na całym świecie. W związku z tym pracują tutaj specjaliści z różnych zakątków Europy: Turcji, Niemiec, czy Hiszpanii. Mimo odmiennego pochodzenia, kultury czy temperamentu tworzymy zgrany zespół, ponieważ jesteśmy otwarci na swoją różnorodność. To właśnie ona sprawia, że każdego dnia się uczymy a wymiana opinii sprzyja wdrażaniu w firmie nawet najśmielszych pomysłów.

WSPÓŁODPOWIEDZIALNOŚĆ

Pracuj w zespole, który jest współodpowiedzialny

Jako jeden z największych pracodawców w Łodzi chcemy wspierać lokalne środowisko, aby rozwijało się razem z nami. Dlatego od ponad dziesięciu lat wspieramy szkolnictwo zawodowe w Łodzi, w Zespole Szkół Politechnicznych nr 9 oraz Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 10. Dzielimy się wiedzą również ze studentami Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej oraz Uniwersytetu Łódzkiego. Dzięki podpisanej umowie o współpracy z Uniwersytetem, w roku akademickim 2020/2021 studenci będą mogli, po raz pierwszy, rozpocząć naukę na kierunku Automatyzacja Procesów Biznesowych. Jednak współodpowiedzialność to także dbanie o środowisko naturalne poprzez odpowiedzialną produkcję. Nasze łódzkie fabryki spełniają wszystkie wymagane normy środowiskowe, a powstające w nich urządzenia są energooszczędne. Ponadto, jednym z głównych celów środowiskowych Grupy BSH jest dążenie do gospodarki o obiegu zamkniętym. W ramach której produkty, materiały oraz surowce powinny pozostawać w gospodarce tak długo, jak jest to możliwe, a wytwarzanie odpadów powinno być jak najbardziej zminimalizowane. Bo planeta to nasze wspólne dobro.

KONCENTRACJA NA PRZYSZŁOŚCI

Pracuj w zespole, który odważnie patrzy w przyszłość

W Łodzi zlokalizowane jest Centrum Badań i Rozwoju dla Dywizji Pralnictwa, a także Centrum Rozwoju dla Dywizji Zmywarnictwa. To w tych miejscach opracowywane i rozwijane są technologie, które podnoszą jakość życia w domach na całym świecie i wyróżniają nasze produkty. To właśnie w Łodzi zdolni inżynierowie i projektanci tworzą urządzenia, które trafiają do konsumentów niemal na całym świecie. Koncentracja na przyszłości jest szczególnie widoczna w obszarze usług cyfrowych. To właśnie BSH wdrożyła i rozwija ekosystem Home Connect, który umożliwia zdalną obsługę sprzętów gospodarstwa domowego. Za pomocą aplikacji możesz również łączyć się z partnerami Home Connect, takimi jak IFTTT, Alexa lub Google Assistant, i korzystać z jeszcze większego zasobu funkcji, stworzonych w związku z oczekiwaniami klientów. Platforma Home Connect to przykład jednego z wielu działań potwierdzających transformację BSH w przedsiębiorstwo Hardware+.

ZAUFANIE

Pracuj w zespole, któremu możesz zaufać

Od ponad 50 lat udowadniamy, że jakości naszych produktów można zaufać. Dzięki ciągłej poprawie procesów produkcyjnych jesteśmy pewni niezawodności naszych urządzeń. Rozwinięta sieć dystrybucji, wpływa na szeroką dostępność produktów na każdym kontynencie, a własny serwis fabryczny dba o sprawne działanie naszych urządzeń przez długie lata. Zaufanie to jeden z najważniejszych filarów naszej organizacji. Wzrastająca sprzedaż AGD produkowanych przez BSH, jest najlepszym dowodem zaufania jakim konsumenci obdarzają nas i tworzone przez nas urządzenia. A to właśnie konsument jest w centrum działalności BSH.

KONCENTRACJA NA WYNIKACH

Pracuj w zespole, dla którego liczy się wspólny wynik

Patrzymy odważnie w przyszłość i nieustannie się rozwijamy. Dbamy nie tylko o rozwój naszych produktów, ale także o rozwój pracowników. To dla nich stworzyliśmy w Łodzi Centrum Szkoleniowo – Wdrożeniowe, gdzie przygotujemy nowych pracowników do podjęcia pracy w obszarze bezpośrednio produkcyjnym. Oferujemy także atrakcyjny pakiet benefitów pozapłacowych dostępny dla wszystkich pracowników naszej firmy, bo wiemy jak ważna jest równowaga między życiem zawodowym i prywatnym. A zarobione pieniądze inwestujemy w rozwój firmy, bo w końcu to nasze wspólne dobro i bezpieczna przyszłość. W ostatnich trzech latach w Łodzi otworzyliśmy jedno z największych w Polsce Centrów Logistycznych, nowoczesny Dział Badań i Rozwoju R&D, nową fabrykę zmywarek. Nowe inwestycje to także nowe miejsca pracy i rozwój całego regionu.

Mamy wiele do opowiedzenia i wiele do zaoferowania. W BSH wspólnie budujemy przyszłość. Chcesz do nas dołączyć?

Zajrzyj na https://karierabsh.pl/

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki