Na „Ferie z ekonomią” uczniów z Wartkowic zaprasza Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej

Krzysztof Kaniecki
Krzysztof Szymczak
Udostępnij:
Szykują się nietypowe ferie dla wartkowickich uczniów, którzy spędzą je na... nauce w szkole. Młodzież zgłębiać będzie tajniki ekonomii.

Gmina Wartkowice w ramach umowy o współpracy z Europejskim Funduszem Rozwoju Wsi Polskiej przystąpiła do realizacji projektu „Ferie z ekonomią”. A to dla uczniów klas II i III miejscowego gimnazjum oznacza dodatkowe zajęcia z ekonomii oraz przedsiębiorczości.

Podczas programu osiemnastu gimnazjalistów z powiatu poddębickiego pozna zasady świadomego planowania swojej ścieżki zawodowej.

Urlop 2018: nowe przepisy, dni wolne 2018 [ZOBACZ, JAKIE ZMIANY WPROWADZĄ W PRZEPISACH

Dyrekcja szkoły podkreśla, że dzięki udziałowi w projekcie młodzi ludzie zdobędą wiedzę ekonomiczną, co powinno dać im większą pewność siebie niezbędną przy wyborze dalszej edukacji, a w konsekwencji lepszy start w dorosłe życie.

Młodzież odwiedzi bank i lokalnego przedsiębiorcę, potem opracuje model firmy

Jest to szczególnie ważne w przypadku młodzieży z terenów wiejskich, która po zakończeniu szkoły podstawowej rozpoczyna naukę w nowym środowisku w miejscowościach oddalonych od miejsca zamieszkania.

Feryjne zajęcia z ekonomii w wartkowickim gimnazjum potrwają od 29 stycznia do 2 lutego.

Opiekunem grupy będzie Elżbieta Wojtczak, nauczyciel wiedzy o społeczeństwie z wartkowickiej szkoły.

W ramach zajęć młodzież odwiedzi bank oraz lokalnego przedsiębiorcę.

A już po feriach, w drugim semestrze, uczestnicy programu wykorzystają zdobytą wiedzę w praktyce, biorąc udział w konkursie na opracowanie modelu biznesowego firmy, która może funkcjonować w lokalnej społeczności.

Ferie w Łodzi

W naszym regionie ferie zaczynają się w poniedziałek, 29 stycznia i potrwają dwa tygodnie.

Oferta przygotowana przez władze Łodzi adresowana jest przede wszystkim do młodszych uczniów, choć np. tańsze wstępy na dwa lodowiska kryte i basen Wodny Raj (5 zł za godzinę) dotyczą każdego uczącego się do 18. roku życia. Ta oferta dotyczy także dwóch lodowisk przenośnych, które - jeśli tylko pogoda pozwoli - zostaną uruchomione na Stawach Jana i przy Wodnym Raju.

Półkolonie na sportowo organizuje Aquapark Fala. 5-dniowy pakiet nauki pływania dla dzieci w wieku 6-16 lat kosztuje 540 zł (opieka od godz. 7 do 17, w cenie są trzy posiłki dziennie).

Ferie można będzie spędzić także w ogrodzie botanicznym i palmiarni. Będą to zajęcia bezpłatne. Np. w pierwszy wtorek ferii w południe palmiarnia zaprasza na zajęcia pt. „Maski karnawałowe”, zaś w środę o tej samej porze na spotkanie pod hasłem „Od nasienia do nasienia”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie