Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Na ul. Pienistej powstaje nowa siedziba Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestrzępczości w Łodzi Zobacz, co będzie się w nim mieścić

Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Inwestycja ma być zakończona w połowie przyszłego roku.
Inwestycja ma być zakończona w połowie przyszłego roku. liliana bogusiak-jóźwiak
Obecnie w Centralnym Biurze Zwalczania Cyberprzestępczości w Łodzi pracuje 36 osób. Docelowo ma znaleźć tu zatrudnienie 75.

- Planowana inwestycja będzie polegała na budowie siedziby CBZC w Łodzi oraz zagospodarowania terenu wokół nowopowstałego obiektu zlokalizowanego na terenie OPP w Łodzi przy ulicy Pienistej 71 - wyjaśnia kom. Aneta Sobieraj, rzecznik KWP w Łodzi

Inwestycja zakończy się w połowie roku
Przy ul. Pienistej 71 ten będzie trzykondygnacyjny, niepodpiwniczony, o powierzchni użytkowej ok. 2947 m2. Główne wejście do budynku (w tym wejście dla interesantów) przewidziano od frontu budynku, w miejscu dobrze dostępnym od strony głównego wejścia na teren jednostki. Bezpośrednio przy wejściu przewidziano lokalizację pokoju zawiadomień, gdzie obsługiwani będą interesanci.
W budynku zlokalizowane będą pokoje do pracy, pomieszczenia socjalno – higieniczne, techniczne oraz magazynowe. Przy budynku od strony wschodniej oraz południowej znajdzie się parking dla pojazdów służbowych oraz samochodów funkcjonariuszy, częściowo zadaszony. Ponadto na terenie nieruchomości przed budynkiem usytuowane będą stojaki na rowery. Koszt inwestycji - jak informuje Aneta Sobieraj - będzie znany po zakończeniu budowy.
Inwestycja powinna zostać zakończona w połowie przyszłego roku.

Specjaliści od cyberprzestępczośc
i
Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości (CBZC) jest jednostką organizacyjną Policji służby zwalczania cyberprzestępczości działającą na terenie całego kraju. Siedziba centralna CBZC mieści się w Warszawie. Swoje zadania policjanci CBZC realizują w zarządach i wydziałach, które zostały utworzone na terenie wszystkich województw. Inwestycja realizowana w Łodzi jest realizowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi.
Obecnie Zarząd Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości w Łodzi mieści się przy ul. Lutomierskiej 108/112.
Zatrudnionych jest w nim 34 funkcjonariuszy raz dwóch pracowników cywilnych.
- Planowane jest zwiększenie struktury tej komórki do 75 etatów w 2024 roku oraz do blisko 100 etatów w 2025 roku – wyjaśnia podkom. Krzysztof Wrześniowski z zespołu prasowego CBZC.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Na ul. Pienistej powstaje nowa siedziba Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestrzępczości w Łodzi Zobacz, co będzie się w nim mieścić - Express Ilustrowany

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki