Napadł na hurtownię, a potem uciekł za granicę

  Napadł na hurtownię, a potem uciekł za granicę

  Wiesław Pierzchała

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Na ławie oskarżonych zasiądzie 38-letni Tomasz S., oskarżony o napad na hurtownię w Ksawerowie. Do napadu doszło w 1999 roku.

  Na ławie oskarżonych zasiądzie 38-letni Tomasz S., oskarżony o napad na hurtownię w Ksawerowie. Do napadu doszło w 1999 roku. ©Dziennik Łódzki/archiwum

  Na ławie oskarżonych zasiądzie 38-letni Tomasz S., oskarżony o napad na hurtownię w Ksawerowie pod Pabianicami. Do napadu, podczas którego zrabowano 54 tys. zł, doszło 5 lipca 1999 roku. Sprawca dopiero teraz usłyszał zarzuty, gdyż po napadzie wyjechał do Irlandii i pracował tam jako pomocnik sprzedawcy.
  Na ławie oskarżonych zasiądzie 38-letni Tomasz S., oskarżony o napad na hurtownię w Ksawerowie. Do napadu doszło w 1999 roku.

  Na ławie oskarżonych zasiądzie 38-letni Tomasz S., oskarżony o napad na hurtownię w Ksawerowie. Do napadu doszło w 1999 roku. ©Dziennik Łódzki/archiwum

  Akt oskarżenia w jego sprawie trafił do Sądu Okręgowego w Łodzi. W napadzie brali udział także inni napastnicy, których sprawę wyłączono do osobnego rozpoznania.

  Hurtownia miała pecha, bowiem dwa tygodnie przed napadem dokonano do niej włamania i kradzieży.

  Potem do ataku przystąpił Tomasz S. z kompanami. Późnym wieczorem zaczaili się pod hurtownią. Poczekali aż opuszczą ją dwaj ostatni pracownicy.
  Byli to Dominik O. i Arkadiusz W. Pierwszy z nich o godz. 23.45 wziął 54 tys. zł dziennego utargu, schował pieniądze do metalowej kasetki, którą włożył do walizki zamykanej na zamek szyfrowy, wyszedł z hurtowni i skierował się do samochodu. Jego kolega w tym czasie zamykał pomieszczenia biurowe i nie widział napadu.

  Według prokuratury, oskarżony Tomasz S. uderzył Dominika O. metalową rurką w rękę i plecy, zaś drugi z napastników, Adam K., potraktował pracownika hurtowni paralizatorem. Bandyci wykorzystali zaskoczenie i oszołomienie Dominika O., któremu wyrwali walizkę z pieniędzmi i uciekli.

  W sumie było czterech napastników. Trzej z nich odjechali spod hurtowni samochodem, natomiast czwarty oddalił się pieszo, potem wezwał taksówkę i wrócił nią do domu.
  Podczas przesłuchania Tomasz S. przyznał się do winy.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo