Następcy Huberta Hurkacza trenują w drużynie MKT Łódź. Sukces, jak dawniej

Juniorzy MKT Łódź zdobyli złote medale w Drużynowych Mistrzostwach Polski U18.

Na kortach w Szczecinie łodzianie pokonali gospodarzy SKT Promsters Szczecin 5:1. Mistrzami Polski są: Adam Majchrzak (brat Kamila), Jan Kaczorowski (wnuczek olimpijczyka Pawła Kaczorowskiego), Marcin Andrzejczak, Zoran Ludoski, i Gabriel Gethu. Zdolni następcy Huberta Hurkacza są prowadzeni przez kapitana Tomasza Ścibora. W MKT mają doskonałe warunki do rozwoju.
Warto przypomnieć, że wspomniany Paweł Kaczorowski, olimpijczyk w kolarstwie z Monachium 1972 był twórcą silnej drużyny MKT, która zdobywała tytuły drużynowego mistrza Polski. Drużyna MKT pod wodzą Pawła Kaczorowskiego zdobyła w latach 1993-2003 siedem tytułów mistrza Polski, dwa tytuły wicemistrzowskie i jeden brązowy medal.

W 2003 roku podopieczni menedżera Pawła Kaczorowskiego wywalczyli złoty medal drużynowych mistrzostw Polski. O sukcesie łódzkiej drużyny przesądziło wczorajsze zwycięstwo w finałowym spotkaniu z AZS Poznań 4:1. W drużynie MKT grali wówczas: Ruben Hidalgo Ramirez, Bartłomiej Dąbrowski, Marcin Gołąb, Marcin Matkowski i Łukasz Kubot. Tak, tak - to była ekipa!

Dwa lata temu drużyna MKT Łódź pod wodzą kapitana Bernarda Kaczorowskiego wywalczyła drużynowe wicemistrzostwo Polski w kategorii chłopców do lat 14. Łodzianie w finale ulegli drużynie KS Klub Tenisowy Szczawno Zdrój 1:5. Jedyny punkt dla drużyny MKT Łódź zdobył Jan Kaczorowski, który pokonał Jana Kluczyńskiego 7:5, 6:0. Jak widać dla łodzian złote medale są chlebem powszednim. W MKT wzorowo pracują z młodzieżą i klub zasługuje na wielkie słowa uznania.

Tytułami wicemistrzowskimi na swoich kortach w Szczecinie zadowolić się musieli zawodnicy miejscowego SKT Promasters: Kacper Knitter, Tomasz Garbacz, Dorian Juszczak, Kacper Królikowski oraz prowadzący ich kapitan Łukasz Markowski.

Brązowe medale wywalczyli w poniedziałek tenisiści KS Górnik Bytom: Nikodem Barcik, Marcin Żarski, Jakub Włodarczyk, Marcel Weiner i Jakub Hulbój, a z nimi kapitan Adrian Sobczak. W meczu o trzecie miejsce ograli BKT Advantage Bielsko-Biała 4:2.
Złote medale w kategorii juniorek zdobyły zawodniczki Gdańskiej Akademii Tenisowej, pokonując Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki 4:2. Tegoroczne mistrzynie kraju wystąpiły w składzie: Weronika Ewald (PZT Team), Oriana Gniewkowska, Hanna Koprowska, Martyna Mackiewicz i Victoria Kapcia. Zespół prowadzili kapitan Mariusz Ozdoba.
Warto zapamiętać te nazwiska, bo to są następcy Igi Świątek i Huberta Hurkacza. Łódź powinna mocno wspierać Miejski Klub Tenisowy, bo jak widać nie brakuje w naszym mieści perełek. Być może kibice doczekają się w końcu budowy centralnego kortu na obiekcie w Parku Poniatowskiego.