Nasza Loteria

Naucz nas, uczniu - konkurs dla uczniów szkół podstawowych

Materiał informacyjny GoWork
Czy dzieci mogą nas czegoś nauczyć? Osoby, które są rodzicami lub mają kontakt z dziećmi, mogą z pewnością odpowiedzieć na to pytanie twierdząco. Pora uświadomić resztę społeczeństwa, jakie pasje i niezwykłe umiejętności mają najmłodsi. „Naucz nas, uczniu” to konkurs dla uczniów szkół podstawowych, w którym nauczyciele i uczniowie zamieniają się rolami. Poznaj szczegóły.

Naucz nas, uczniu! Konkurs od GoWork

Liczebność pytań padających z ust dzieci „Co to? Po co? Dlaczego?” jest stałym motywem filmów i rodzinnych anegdot. Część dorosłych pełna jest podziwu dla dziecięcego zainteresowania światem. Inni przy kilkunastym pytaniu z rzędu odczuwają nutkę irytacji. Dziecięca ciekawość zaskakuje nas na każdym kroku i choć momentami przytłacza dorosłe umysły, zajęte rutyną dnia codziennego, to pod żadnym pozorem nie wolno jej zbywać. Odpowiedź na każde pytanie może dać początek rozwoju wielkiej pasji i nowych umiejętności. W konkursie „Naucz nas, uczniu” dzieci mają szansę się nimi podzielić.

W konkursie GoWork to uczniowie stają się nauczycielami. Jednak nie jest to kolejny sprawdzian ich wiedzy z przedmiotów szkolnych, lecz próba sprawdzenia się w roli nauczyciela własnych umiejętności, hobby, czy obszaru wiedzy, która naprawdę ich interesuje. „Naucz nas, uczniu” to lekcja pokory dla dzieci i dorosłych. Chwila, w której uczniowie mogą poznać trudy nauczania.

Konkurs dla uczniów. Lekcja 1. Temat: dowolny

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych na terenie całego kraju. Zadaniem dzieci jest przeprowadzenie lekcji w formie tutorialu, w którym krok po kroku przeprowadzą odbiorców przez wybrany temat zajęć. Do wyboru jest kilka technik, które pozwalają uwolnić kreatywność: filmik, komiks, czy zdjęcia. Celem tutorialu jest nauczenie odbiorców, jakiejś umiejętności, czy przekazanie im własnej wiedzy. Sklejanie modeli, gra na instrumencie, obsługa programów, czy fascynacja dinozaurami…możliwości jest wiele. Pracę można zeskanować, sfotografować, czy też przesłać do niej link.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody

Niejednokrotnie uczniowie zaskakują nas wiedzą, jaką posiadają. Mają coś pouczającego do powiedzenia na różne tematy, np. o zjawiskach atmosferycznych, historii, czy ukształtowaniu Ziemii. Pora, by tę wiedzę nagrodzić. W konkursie nagrody przyznawane są w trzech kategoriach wiekowych, dla uczniów:

  • klas I-III;
  • klas IV-VI;
  • klas VII-VIII.

Rywalizacja jest więc sprawiedliwa. Uczniowie konkurują ze swoimi rówieśnikami, a oceny ich pracy dokona 3-osobowa Komisja Konkursowa. W każdej grupie wiekowej nagradzane są 3 miejsca, co w sumie daje aż 9 głównych nagród, a wśród nich:

  • gimbale;
  • aparaty Polaroid;
  • dron z kamerą 4K;
  • smartwatch;
  • słuchawki bezprzewodowe.

Przewidziane są także nagrody pocieszenia.

Zgłoś swój udział w konkursie i „Naucz nas, uczniu”

Na szkolnych korytarzach nietrudno usłyszeć słowa krytyki wobec nauczycieli. Konkurs „Naucz nas, uczniu” to szansa na zrozumienie, z jak niełatwą funkcją nauczyciele borykają się każdego dnia. W konkursie, uczniowie tak, jak nauczyciele muszą przygotować się do lekcji, zaplanować swój tutorial oraz zmierzyć się z podobnym stresem. To także sposób na podzielenie się swoimi pasjami i wyrażenie własnej osobowości.

Konkurs jest formą celebracji nauki. Odbywa się w dniach od 11.09.2023 r. do 31.10.2023 r.

Data nie jest przypadkowa. To właśnie w połowie października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Zgłoszenia konkursowe przyjmowane są do 31.10.2023 r. Wybór zwycięzców nastąpi w dniach od 01.11.2023 r. do 09.11.2023 r. Natomiast ogłoszenie wyników będzie miało miejsce już dzień później 10.11.2023 r.

Aby wziąć udział w konkursie, trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie serwisu pracy GoWork -> www.gowork.pl/lp/naucz-nas-uczniu. Do udziału w konkursie wymagana jest zgoda rodziców lub opiekunów.

Uczniowie szkół podstawowych każdego dnia roboczego zdobywają od nauczycieli nową wiedzę. W konkursie GoWork role się odwracają. To także lekcja pokory dla obu stron. Nauczyciele mają szansę poznać niezwykłe umiejętności i wiedzę uczniów, a uczniowie trud nauczania. Zachęcamy do udziału w konkursie!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Naucz nas, uczniu - konkurs dla uczniów szkół podstawowych - Portal i.pl

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki