Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Neurologia i rehabilitacja w szpitalu im. Jonschera w Łodzi są już po remoncie. Jak wyglądają teraz oddziały szpitalne? ZDJĘCIA, FILM

Matylda Witkowska
Matylda Witkowska
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Zakończył się drugi etap remontu neurologii i rehabilitacji szpitala im. Jonschera w Łodzi. Pierwsi pacjenci skorzystają z oddziałów jeszcze przed świętami.

Szpital im. Jonschera w Łodzi zakończył remont neurologii i rehabilitacji

W Miejskim Centrum Medycznym im. Jonschera w Łodzi zakończył się drugi etap remontu dwóch oddziałów: Neurologicznego i Udarowego oraz Rehabilitacyjnego i Rehabilitacji Neurologicznej. Prace kosztowały 2,7 mln zł. Rozpoczęły się w lutym i trwały do bieżącego tygodnia. W tym czasie część dwóch pięter w pawilon B szpitala przy ul. Milionowej 14 zostały gruntownie odnowione.

Remont nie był łatwy. Po pierwsze oddziały cały czas przyjmowały pacjentów. Po drugie pawilon B szpitala im. Jonschera jest najstarszym wciąż wykorzystywanym budynkiem szpitalnym w Łodzi. Został oddany do użytku jeszcze w 1884 r. jako szpital przyfabryczny przy zakładach Karola Scheiblera.

- To budynek zabytkowy, więc nie było łatwo - przyznaje Konrad Łukaszewski, dyrektor szpitala.

Wnętrza rozebrano do stanu surowego. Trzeba było m.in. wymienić stolarkę, wszystkie instalacje a nawet zdjąć zachowane słomiane elementy izolacji dachu. Zachowując historyczne wnętrza stworzono nowoczesne oddziały ze współczesnym wyposażeniem, dyżurką do monitorowania chorych i zapleczem socjalnym. W salach chorych pojawiły się łazienki dostosowane do potrzeb pacjentów z prysznicami wyposażonymi w krzesełka i sedesy z uchwytami ułatwiającymi wstawanie.

Teraz przed szpitalem są odbiory, doposażenie oddziałów oraz wstawienie łóżek. Pierwsi pacjenci będą korzystać z nowych pomieszczeń jeszcze przed świętami.

Dr Tomasz Berkowicz, ordynator Oddziału Neurologicznego i Udarowego podkreśla, że remont będzie miał wpływ na dobrostan fizyczny i psychiczny pacjentów.

- Bardzo poprawi komfort funkcjonowania chorych, bliskość łazienek ograniczy możliwości upadków- wylicza lekarz.

Lepsze warunki pracy zauważa też personel.

- Są tu przestronne pomieszczenia, duży i gabinet zabiegowy, dyżurka z piękną konsolą w której będziemy mogli monitorować pacjenta już od jego przyjścia - wylicza Bernarda Pruś-Dobras, przełożona pielęgniarek. Jak dodaje węzły sanitarne w pokojach ułatwią też pracę personelowi szpitala.

To drugi etap przełożonego z powodu pandemii gruntowego remontu neurologii i rehabilitacji. W lutym oddano do użytku pierwsze części neurologii i rehabilitacji. Przed Jonscherem jeszcze trzeci etap remontu polegający m.in. na odnowieniu łącznika między oddziałami oraz zaplecza dla lekarzy.

Rocznie w oddziale Neurologicznym leczonych jest ponad tysiąc pacjentów, a na rehabilitacyjnym ponad 800.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki