OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Weronika Zielińska-Stubińska zajęła 6. miejsce w kategorii 81 kg.
Weronika Zielińska-Stubińska zajęła 6. miejsce w kategorii 81 kg. Fot. PZPC
W zakończonych w Rijadzie mistrzostwach świata w podnoszeniu ciężarów żadnemu z reprezentantów Polski nie udało się uzyskać wyniku, który choć trochę zbliżyłby do uzyskania prawa startu w igrzyskach olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

W Rijadzie startowało pięć polskich zawodniczek - Oliwia Drzazga (UMLKS Radomsko), Martyna Dołęga, Monika Marach (MKS Atleta Gdańsk), Wiktoria Wołk (MGLKS Tarpan Mrocza), Weronika Zielińska-Stubińska (AZS AWF Biała Podlaska) oraz pięciu zawodników - Piotr Kudłaszyk (Budowlani Kucera Nowy Tomyśl), Daniel Goljasz (MKS Wisła Puławy), Bartłomiej Adamus (Zawisza Bydgoszcz), Arsen Kasabijew (MGLKS Tarpan Mrocza), Arkadiusz Michalski (Budowlani Opole).

Weronika Zielińska-Stubińska najlepsza z Biało-Czerwonych

Wśród pań najlepiej wypadła Zielińska-Stubińska, zajmując w kat. 81 kg szóste miejsce. W dwuboju osiągnęła 237 kg (107 + 130). Pozostałe Polki wypadły znacznie poniżej oczekiwań. W kat. 49 kg Drzazga został sklasyfikowana na 22. pozycji z rezultatem 165 kg (72 + 93).

W kat. 64 kg Wołk była 11. - 202 kg (92 + 110). W 71 kg Marach wycofała się z rywalizacji, a Dołęga wywalczyła 27. lokatę, osiągając 213 kg (95 + 118).

Polacy poza czołową dziesiątką mistrzostw świata

Wśród mężczyzn nikomu nie udało się wywalczyć miejsca w czołowej dziesiątce. W kat. 73 kg Kudłaszyk nie ukończył dwuboju, zaliczył w rwaniu jedno podejście do 135 kg, ale w podrzucie spalił trzy do 175 kg.

W kat. 102 kg Goljasz został sklasyfikowany na 21. pozycji z rezultatem 364 kg (164 + 200). W tej samej kategorii jedyny Polak rywalizujący w grupie A Kasabijew był 15., uzyskując w dwuboju 379 kg (169 + 210). Z kolei Adamus zajął 13. miejsce w kat. 109 kg. Polak osiągnął 360 kg (160+200).

Ostatni na pomoście w Rijadzie wystąpił w kat. +109 kg Michalski. Start nie był udany, Polak spalił trzy podejścia w rwaniu do 168 i 171 kg i zrezygnował z udziału w podrzucie.