Niezwykły i zwycięski mecz. PGE Skra Bełchatów prowadziła 11:0. Zagrywał Jakub Kochanowski

Kibice PGE Skry Bełchatów są ze swoją drużyną na dobre i na złe. Mistrzowie Polski dostarczają wielu emocji... Krzysztof Szymczak
Siatkarze mistrza Polski PGE Skry Bełchatów po trzech porażkach mieli wczoraj okazję do przełamania złej passy. W swojej hali podejmowali Chemika Bydgoszcz. Z powodu kontuzji w tym meczu nie wystąpił kontuzjowany kapitan bełchatowskiej drużyny, Mariusz Wlazły.

W pierwszym secie gospodarze przegrywali 13:15, by w następnych akcjach zdobyć pięć punktów z rzędu. Zdobytą przewagę co prawda nasi siatkarze zmarnowali, rywale doprowadzili do remisu 20:20, ale w końcówce tej partii gospodarze grali lepiej i wygrali pierwszego seta do 22.
Druga partia była podobna. PGE Skra przegrywała 14:17, ale dogoniła rywala. Później dzięki dobrej grze podopieczni trenera Roberto Piazzy wyszli na prowadzenie 20:18. Znów ku uciesze sympatyków nasi siatkarze lepiej rozegrali końcówkę i wygrali seta do 21.
Rywale całkowicie stracili ochotę do gry, a bełchatowianie zdobywali punkty. Prowadzili już 11:0 przy zagrywce Jakuba Kochanowskiego. Tak rozpoczętego seta (nie pamiętamy podobnego otwarcia seta) nie sposób było przegrać. Kibice zgotowali owację swoim pupilom. Brawo PGE Skra

Luke Smith to nowy zawodnik Cuprum Lubin. Pochodzący z Australii siatkarz, reprezentant kadry narodowej swego kraju, wzmocni drużynę z Lubina na przyjęciu.

PGE Skra Bełchatów – Chemik Bydgoszcz 3:0 (25:22, 25:21, 25:15)
PGE Skra: Grzegorz Łomacz 2, Renee Teppan 5, Karol Kłos 2, Jakub Kochanowski 8, Milad Ebadipour 9, Artur Szalpuk 11, Kacper Piechocki (l) oraz Kamil Droszyński, David Fiel Rodrguez. Trener: Roberto Piazza.

Inne mecze: Zaksa Kędzierzyn-Koźle – MKS Będzin 3:0, AZS Olsztyn – GKS Katowice, Jastrzębski Węgiel – Czarni Radom (sobota), Resovia Rzeszów – Warta Zawiercie (2.02), Cuprum Lubin – Onico Warszawa 1:3.