Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Noc Muzeów, Juwenalia, Dzień Strażaka. Zmiany komunikacji MPK w Łodzi

Matylda Witkowska
Matylda Witkowska
Anna Kaczmarz
W sobotni wieczór (19 maja) w Łodzi odbywa się aż sto imprez w 42 muzeach i instytucjach kultury. Do tego na osiedlu studenckim Lumumbowo o godz. 20 zaczynają się koncerty. Aby łatwiej było dojechać, MPK przygotowało specjalne kursy. Można podróżować zabytkowym ikarusem, tramwajem Sanok z lat 20-tych, albo nowym tramwajem imprezowym.

Na sobotnią Noc Muzeów i juwenalia łódzkie MPK przygotowało dodatkowe kursy tramwajów i autobusów.

Z okazji Nocy Muzeów w sobotę wieczorem aż 100 różnych wydarzeń odbędzie się w 42 miejscach Łodzi. Do tego wieczorem na osiedlu studenckim Lumumbowo trwać będą koncerty. Dotarcie na imprezy mają ułatwić specjalne linie MPK.

W sobotę od godz. 17 do 1 w nocy kursować będą tramwaje M1, M2 i M3 oraz autobus M4. Tramwaj M1 pojedzie od pl. Wolności do pl. Niepodległości (m.in. ul. Zachodnią, al. Kościuszki). Trasę M2 obsłuży tramwaj imprezowy. Pojedzie z Radiostacji do dworca Łódź Fabryczna (przez ul. Narutowicza). Na linii M3 z Radiostacji do pl. Niepodległości ( przez ul. Narutowicza, al. Kościuszki i Piotrkowską) kursować będzie zabytkowy sanok.

Linia M4 składać się będzie z ikarusów. Pojadą z pl. Wolności ul.Legionów, Gdańską, Zieloną, Narutowicza, Kilińskiego, Piłsudskiego, Przędzalnianą, Tymienieckiego, Piotrkowską, Skorupki, Wólczańską, Czerwoną, Piotrkowską do pl.Niepodległości.

Juwenaliowy tramwaj J1 w sobotę od godz. 18 do 3 rano jeździć będzie z Telefonicznej do ronda Lotników Lwowskich. Autous J2 od godz. 22 do 3 rano pojedzie z al. Kościuszki przez Narutowicza, Pomorską i Konstytucyjną do al. Piłsudskiego.

W sobotę w godz. 13-15 zmiany w komunikacji spowoduje Dzień Strażaka pod łódzką katedrą. Tramwaje 2,3,6 i 7 pojadą Kilińskiego, a 11 B al. Politechniki. Ul. Sienkiewicza kursować będzie linia Z11.

W niedzielę objazdy tramwajów ul. Północną i Ogrodową od godz. 14 do 15 spowoduje procesja na pl. Wolności

Noc Muzeów odbędzie się też w wielu mniejszych miejscowościach regionu. Na przykład w Łasku atrakcje w godz. 18-21 przygotowało Muzeum Historii Łasku. Tam obędzie się bez zmian w komunikacji publicznej.

Zobacz też: "Nie ma narodu bez pamięci historycznej". W Łodzi powstanie historyczny escape room

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki