Nowa lista poszukiwanych łódzkich przestępców [ZDJĘCIA]

  Nowa lista poszukiwanych łódzkich przestępców [ZDJĘCIA]

  Wiesław Pierzchała

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Ścigany za pobicie Mariusz Kmin (lat 25). Na informacje o nim czeka I komisariat w Łodzi przy ul. Kościuszki - tel. 42 665 14 00 czynny przez całą d
  1/8

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©archiwum KWP

  Łódzka policja opublikowała nową listę poszukiwanych przestępców. Są tam osoby mające na koncie różne przestępstwa: od niepłacenia alimentów i spowodowania wypadku drogowego do sprawców kradzieży, włamań i pobić. W sprawach tych w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi działa specjalna komórka. Są to tzw. poszukiwacze, którzy tropią przestępców. Bywa, że po ich namierzeniu często sami ich zatrzymują.
  Poszukiwani dzielą się na tych, którzy ścigani są listami gończymi i na tych, którym trzeba ustalić miejsce pobytu. Sumując obie kategorie okazuje się, że od stycznia do czerwca br. w woj. łódzkim było poszukiwanych 4209 osób, zaś przed rokiem w tym samym okresie 4092 osoby. W tym roku policji w Łódzkiem udało się złapać lub namierzyć 1506 osób, zaś przed rokiem w tym okresie 1337.

  Na policyjnej top liście ściganych ciągle wysokie miejsce zajmuje Mirosław Żak, który zanim zaczął się ukrywać mieszkał przy ul. Zbaraskiej w Łodzi. Jest podejrzany o zabójstwo 22-letniej studentki, do którego doszło 18 czerwca 1995 roku na osiedlu studenckim Lumumbowo w Łodzi. Był widziany, jak z 22-latką poszedł do jej pokoju w akademiku, w którym ją zabito, po czym zniknął i wciąż jest nieuchwytny.

  Mniej szczęścia miał 35-latek poszukiwany listem gończym za usiłowanie zabójstwa swojej matki. Został skazany. W więzieniu przesiedział kilka lat, po czym zwolniono go warunkowo. Po wyjściu dopuścił się rozboju i prowadził auto po pijanemu. Policjanci zatrzymali go dwa lata temu, jak jechał... tramwajem na al. Kościuszki w Łodzi.

  Także dwa lata temu wpadł ścigany listem gończym 47-latek, który w banku przywłaszczył sobie - w ramach debetu - 49 tys. zł. Został zatrzymany przez pracowników Delegatury Dzielnicowej Urzędu Miasta na Polesiu, którzy dysponowali wykazem osób ściganych przez wymiar sprawiedliwości. Poszukiwany nie krył zdziwienia, gdy po załatwieniu swej sprawy przy okienku zastał zatrzymany przez policjantów.

  Na początku roku głośno było o zatrzymaniu w Holandii 31-latka ściganego listami gończymi i europejskim nakazem aresztowania za to, że trafił do więzienia za 6 napadów w Łodzi, wyszedł warunkowo i wrócił na drogę przestępczą, następnie ukrywał się.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zly swiat i ludzie

  dominikak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Duzp debili na swiecie masakra

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Podobieństwo

  qwerty2 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 22 / 25

  Z wyglądu podobny zupełnie do nikogo.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ten to wyglada jakby ukrywał sie w ZOO

  detektyw (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 28 / 22

  moze tam najpierw warto poszukac

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ten to wyglada jakby ukrywał sie w ZOO

  detektyw (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 27 / 21

  moze tam najpierw warto poszukac

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo