Nowy sprzęt dla centrum urazowego w szpitalu Kopernika w...

  Nowy sprzęt dla centrum urazowego w szpitalu Kopernika w Łodzi

  Agnieszka Jędrzejczak

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©Pawel Lacheta/ Polska Press/ Express Ilustrowany

  Centrum urazowe w łódzkim szpitalu im. Kopernika dostanie pieniądze z Unii na nowy sprzęt medyczny. Dotację zatwierdził minister zdrowia.
  Zdjęcie ilustracyjne

  Zdjęcie ilustracyjne ©Pawel Lacheta/ Polska Press/ Express Ilustrowany

  Centra urazowe w Łodzi, Warszawie, Poznaniu i Rzeszowie otrzymają dofinansowanie na doposażenie w sprzęt medyczny. Unijne wsparcie inwestycji wyniesie 6,7 mln zł. Łódzkie centrum urazowe w szpitalu im. Kopernika dostanie ok. 2 mln zł.

  To jedyna taka placówka w woj. łódzkim. Jej możliwości i wyposażenie w nowoczesny sprzęt jest niezwykle istotne, bo to tutaj trafiają najciężej poszkodowani w wypadkach komunikacyjnych. Istotą centrów jest szybka diagnostyka i leczenie na bardzo wysokim poziomie z zakresu kilku specjalizacji równolegle.

  O konkretne kwoty dofinansowania wnioskowały w złożonych projektach władze poszczególnych szpitali. Lista sprzętu medycznego, który za pieniądze z Unii chce kupić dyrekcja łódzkiego szpitala, jest bardzo długa.

  „Kopernik” kupi m.in. pięć łóżek intensywnej terapii, stół do operacji ortopedycznych

  - Wniosek obejmuje doposażenie centrum w zestaw resuscytacyjno-anestezjologiczny, RTG jezdne cyfrowe, zestaw torakotomii ratunkowej, wózki transportowe z butlami kompozytowymi do wentylacji przystosowane do rezonansu magnetycznego, stanowisko diagnostyczne RTG, aparat USG, kardiomonitor mobilny, respirator transportowy, zestawy do pobierania krwi, aparat do pomiaru rzutu serca, defibrylator - wymienia Piotr Sobczak, rzecznik szpitala im. Kopernika w Łodzi.

  Ale i to nie koniec. Szpital chce kupić też respirator stacjonarny z automatycznym dostosowaniem parametrów wentylacji i natlenienia w sposób ciągły, zestaw narzędzi chirurgicznych i naczyniowych, pięć łóżek intensywnej terapii oraz stół operacyjny ortopedyczny.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jaja sobie robicie?

  Leon (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

  Tekst pod głównym zdjęciem:
  "18.03.2016 lodz ul. pabianicka szpital im. m. kopernika w na oiomie przebywa mesczyzna u ktorego stiwerdzono zakazenie wirusem swinskiej grypy ah1n1 wprowadzono zakaz...rozwiń całość

  Tekst pod głównym zdjęciem:
  "18.03.2016 lodz ul. pabianicka szpital im. m. kopernika w na oiomie przebywa mesczyzna u ktorego stiwerdzono zakazenie wirusem swinskiej grypy ah1n1 wprowadzono zakaz odwiedzn dla rodzin osob przebywajacych w szptalu".
  Czytanie w ogóle to, co publikujecie?zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  "mesczyzna"

  mężczyzna (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  ....... nikt chyba nie czyta przed publikacją!!!! Co robi Kierownictwo DŁ???

  Warto zobaczyć

  Diety