Obok Muzeum Historycznego Skierniewic powstanie mural...

  Obok Muzeum Historycznego Skierniewic powstanie mural „Jestem dumny" [ZDJĘCIA]

  Katarzyna Michałowska

  Tygodnik ITS

  Tygodnik ITS

  Obok Muzeum Historycznego Skierniewic powstanie mural „Jestem dumny" [ZDJĘCIA]
  1/6
  przejdź do galerii

  ©Katarzyna Michałowska

  „Jestem dumny" to kampania promocyjna, której tematy są losy bohaterów z różnych okresów historii Skierniewic.
  19 października pokazano wizualizację muralu. Do prezentowanych na nim bohaterów należą: Stanisław Grabowski, Jan Kozietulski, Anna Olszewska, Marian Pyziak, Irena Repp i Artur Wittenberg.
  - Ruszamy z kampanią Jestem dumny. Przedsmak tego był na Święcie Kwiatów, Owoców i Warzyw, gdzie mogliśmy zobaczyć to podczas mappingu. Jednym z tych elementów będzie mural. Chodzi nam, żeby na stulecie niepodległości pokazać naszych skierniewickich bohaterów i pokazać je jak największej liczbie mieszkańców naszego miasta. Będzie taka kampania realizaowana, będzie prowadzona także w szkołach - mówił prezydent Krzysztof Jażdżyk.
  - Tak jak mówił prezydent, stawiamy na skierniewiczan, ponieważ akcja ma na celu przypomnieć tych, którzy tę historię tworzyli i związani byli ściśle z naszym miastem. Działamy nieszablonowo, bo chodzi nam o to, by trafić przede wszystkim do młodych ludzi. Jest to w formie animacji komputerowych, to jest również mural. Autorką animacji i muralu jest artystka, z którą nie raz współpracowaliśmy. Jest to Kamila Stankiewicz. Kampania rodziła się w bólach i tak naprawdę już dwa lata temu się przewijała natomiast ciągle szukaliśmy dobrego patentu. Będzie to kilka nieszablonowych akcji m.in. z zaangażowaniem naszej młodzieży. To wszystko będzie się działo w najbliższych tygodniach. Chcemy zaproponować krótkie historie animowane, będą flashmoby, które będą się pojawiały w najbliższym czasie na terenie Skierniewic i będą też czasami zaskakiwały, czasem szokowały - dodała Anna Wolińska, naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miasta.
  - Forma to komiks. Uznaliśmy, że jest to pomysł, który trafi do starszych i młodszych odbiorców. Pokazuje, że bohaterowie to nie tylko superbohaterowie z Avengersów, ale także mieszkańcy naszego miasta - powiedziała Kamila Stankiewicz.
  Wykonawcą muralu ma być Przemysław Wójciak i Sebastian Skarżyński z Wrocławia.
  - Wykonywaliśmy już szereg realizacji w Polsce. Będziemy zaczynać realizację w przyszłym tygodniu. Prace potrwają około tygodnia czasu przy dobrej pogodzie. Będziemy do tego używać specjalistycznych farb. Długość i świeżość muralu pozostanie na lata. Około 15 lat lub więcej.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  mural

  larum (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  https://www.wykop.pl/tag/murale/next/entry-23305611/

  Polecamy

  Menedżer Roku 2018

  Menedżer Roku 2018

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny