Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Od poniedziałku duże utrudnienia na autostradzie A1! Lepiej omijajcie te miejsca

Jacek Zemła
Jacek Zemła
W najbliższy poniedziałek – 30 października ruszają prace związane z odnowieniem oznakowania poziomego na autostradzie A1. Pierwszy etap robót będzie obejmował 14 – kilometrowy odcinek jezdni prowadzącej w kierunku Gdańska, między węzłami Łódź Wschód i Łódź Północ. Będą to tzw. prace szybko postępujące i obejmą całą szerokość jezdni. Przy czym, aby zachować możliwość przejazdu, będzie to raz prawa a raz lewa strona jezdni.

W najbliższy poniedziałek – 30 października ruszają prace związane z odnowieniem oznakowania poziomego na autostradzie A1.
Pierwszy etap robót będzie obejmował 14 – kilometrowy odcinek jezdni prowadzącej w kierunku Gdańska, między węzłami Łódź Wschód i Łódź Północ. Będą to tzw. prace szybko postępujące i obejmą całą szerokość jezdni. Przy czym, aby zachować możliwość przejazdu, będzie to raz prawa a raz lewa strona jezdni.

Jak ominąć utrudnienia?

Początek prac zaplanowano na godzinę 8, zakończenie w granicach godziny 16. Całość prac na wschodniej jezdni zaplanowano do 7 listopada z wyłączeniem dwóch dni: 31.10 i 1.11. W trakcie prac prowadzonych na jezdni w kierunku Gdańska będzie kilka możliwości ominięcia newralgicznego miejsca. Jadący z Wrocławia w kierunku Warszawy mają dwie opcje:

- Na węźle Róża (S8/S14) zjechać na drogę S14, dojechać do węzła Emilia, tam zjechać na autostradę A2 i kontynuować podróż w kierunku stolicy (lub Gdańska);
- Dojechać do węzła Łódź Południe (S8/A1), tam zjechać na autostradę A1 w stronę Katowic, dotrzeć do węzła Piotrków Trybunalski Zachód (A1/S8), tam zjechać na drogę S8 i stąd podążać bezpośrednio do Warszawy;
- Jadąc autostradą A1 ze Śląska w kierunku Poznania na węźle Łódź Południe skręcić na trasę S8 w kierunku Wrocławia, a następnie zjechać na S14 na węźle Róża. Dalej po dojechaniu do węzła Emilia zjechać na autostradę A2 i kontynuować przejazd do Poznania.

Od 6 listopada prace na drugiej jezdni

Po zakończeniu prac na jezdni w kierunku Gdańska, odnowa oznakowania rozpocznie się na tym samym odcinku (węzeł Łódź Północ węzeł Łódź Wschód) na jezdni prowadzącej w stronę Katowic. Prace powinny rozpocząć się ok. 6 listopada i zakończyć w połowie miesiąca. Będą one realizowane w identycznym trybie - naprzemiennie raz prawa, raz lewa strona jezdni. W tym przypadku również istnieją analogiczne możliwości ominięcia odcinka, na którym prowadzone są prace, a tym samym uniknięcia opóźnień w podróży.

Na wszystkich trasach dojazdowych do miejsc, na których prowadzone są prace, zostaną wyświetlone odpowiednie komunikaty.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Od poniedziałku duże utrudnienia na autostradzie A1! Lepiej omijajcie te miejsca - Express Ilustrowany

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki