Więcej
Rodzinka przeprowadziła się do pawilonu "Małpi gaj". Tutaj zajęła pomieszczenie zwolnione przez dwa lemury katta, które z kolei wyemigrowały do innego ogrodu zoologicznego. Te dwa osobniki zostały wykluczone z dużego stada lemurów i musiały zamieszkać osobno.
Orientarium w Łodzi. Nowe stado rozwojowe
Nowe stado langurów przyjechało niedawno z ogrodu zoologicznego w Stuttgarcie w Niemczech. Składa się z siedmiu osobników, dwóch samców i pięciu samic. W niemieckim zoo tworzyły jedną grupę.
- Czekaliśmy na nie rok. Zoo w Stuttgarcie zatrzymało je jeszcze na tzw. wysoki sezon, potem trzeba było przeprowadzić badania i na koniec zorganizować transport - mówi Tomasz Jóźwik, wiceprezes łódzkiego zoo.
Ogród liczy na to, że grupa powiększy się, urodzą się młode, tak jak to miało miejsce wcześniej. Samce to ojciec i syn, a matką jest jedna z samic.
Być może młody langur, który urodził się w łódzkim ogrodzie i nadal jest przy rodzicach, gdy dorośnie, a nastąpi to za około dwa lata, dołączy do większego stada. Co prawda langury są z natury łagodnymi małpami, nie dochodzi do konfliktów w rodzinie, ale nie jest wskazane, by rozmnażały się blisko spokrewnione osobniki.
Nowi lokatorzy łódzkiego zoo. Spokojne i łagodne małpy z Jawy
Lutung jawajski żyje we wschodniej Jawie, na północny zachód do okolic Dżakarty, na Bali i Lombok oraz Sempu i Nusa Barung, u południowego wybrzeża Jawy. To nadrzewne, bardzo rodzinne małpy. Żyją w grupach, najczęściej do 7 osobników z jednym lub dwoma samcami. Młodym opiekuje się nie tylko matka, ale i inne samice w stadzie.
W środowisku naturalnym małpy te są zagrożone wyginięciem.
Strefa Biznesu: Polska nie jest gotowa na system kaucyjny?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?