Osiem medali Olimpu Łódź w Polish Open w Bielsku-Białej

W dniach 6-8 października odbyły się międzynarodowe zawody Polish Open Bielsko-Biała 2023 w których wystartowało 1798 zawodników z 31 państw. Bardzo dobrze w tym mocno obsadzonym turnieju spisali się zawodnicy Olimpu Łódź którzy zdobyli łącznie 8 medali: 1 złoty, 1 srebrny i 6 brązowych.

Najlepiej z Olimpu spisał się Erik Rahozenko, który wywalczył złoto w kategorii senior – 75 kg. Erik wygrał kolejno z zawodnikami z Norwegii 10:0, Słowacji 2:1, Ukrainy 5:1. W finale pokonał reprezentanta Holandii 8:2.
Nie gorzej, bo aż z dwoma medalami wraca Kseniya Dronchanka, która wywalczyła srebro w kategorii seniorek w wadze – 55 kg i brąz w kategorii U21 – 55 kg. Kseniya w kategorii senior kolejno pokonała Węgierkę 3:0, Łotyszkę 1:0, Węgierkę 1:0. W finale przy stanie 4:4 przegrała minimalnie ze Szwedką.
W kategorii U21 kolejno pokonywała zawodniczki z Węgier 3:2, Danii 5:0, w półfinale przegrana z Litwinką 1:2 i w walce o brąz wygrana z Węgierką 2:0.
Pozostałe brązowe medale wywalczyli: Domink Dziuda U21 – 67 kg, Zuzanna Dopieralska U21 – 55 kg, Kamil Milski U21 – 60 kg, Nikola Szuba kadetki – 54 kg i Maja Woźniak U14 + 52 kg.
Resumując bardzo dobry występ naszych reprezentantów. Dla wielu reprezentacji był to turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Świata i do Mistrzostw Europy więc o medal było bardzo trudno.
Wracamy zadowoleni, na poziomie wystartowali nasi młodzieżowcy i seniorzy, cieszy też bardzo dobra postawa młodszych zawodników z Nikolą Szubą i Mają Woźniak na czele - informuje trener Maciej Gawłowski.