Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Oto cenne wsparcie technologiczne dla szkół - kilkadziesiąt serwerów będzie służyć uczniom i nauczycielom FOTO FILM

Magdalena Jach
Magdalena Jach
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Politechnika Łódzka zakończyła realizację projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego, jednego z największych przedsięwzięć w zakresie edukacji. Projekt, o wartości ponad 50 milionów złotych, był współfinansowany przez UE. W piątek 23 lutego 2024 r. Politechnika Łódzka i Stowarzyszenie I Love Math – w imieniu szkół uczestniczących w projekcie CMI - podpisały z firmą Huawei umowę formalizującą przekazanie kilkudziesięciu serwerów.

Oto cenne wsparcie technologiczne dla szkół - kilkadziesiąt serwerów będzie służyć uczniom i nauczycielom

Kilkadziesiąt serwerów trafiło do szkół w Łodzi oraz w całej Polsce, dzięki trwającej i wciąż rozwijającej się współpracy Politechniki Łódzkiej z firmą Huawei. Sprzęt będzie służyć celom edukacyjnym, wspierając działania jednostek, do których trafił, jednocześnie unowocześniając posiadaną przez nie infrastrukturę informatyczną.

- Dziś kompetencje cyfrowe są jak master key, czyli jeden główny klucz, który otwiera wiele różnych drzwi do kariery - mówi rektor Politechniki Łódzkiej prof. Krzysztof Jóźwik. - Po pięciu latach możemy śmiało powiedzieć, że dzięki projektowi Centrum Mistrzostwa Informatycznego 1,5 tysiąca nauczycieli rozwinęło kompetencje informatyczne, a 40 tysięcy młodych ludzi rozwinęło talenty w tym zakresie. Cieszę się, że firma Huawei przekazała nam serwery, na których umieszczone zostaną opracowane w projekcie materiały edukacyjne.

Szkoły będą mogły wykorzystać otrzymany sprzęt do rozwoju kompetencji uczniów w czasie zajęć i warsztatów.
- Zdecydowanie wzbogaci on naszą strukturę informatyczną - mówi Krzysztof Muszyński, nauczyciel informatyki w Zespole Szkół Politechnicznych przy al. Politechniki w Łodzi. - Mamy serwery liczące nawet 20 lat. W naszej szkole kształcimy między innymi techników informatyków, a także od trzech lat techników programistów.
– Polskie szkoły są niedoinwestowane, zwłaszcza w sprzęt, i takie akcje, jak dzisiejsza pomagają w kształceniu kompetencji cyfrowych, która nie może odbywać się bez technologii - podsumował Waldemar Wyka, pełnomocnik prezesa zarządu Stowarzyszenia I Love Math, dziękując za przekazany sprzęt.

Umowę ze strony Huawei Polska podpisał Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji.

- Huawei ma długą historię wspierania polskiego szkolnictwa wyższego i edukacji cyfrowej - powiedział. - Jesteśmy także partnerem głównym kampanii „Dziewczyny na Politechniki”, bo zależy nam na zwiększaniu liczby i roli kobiet w branży technologicznej. Dziś podejmujemy kolejną inicjatywę – wsparcia szkół i uczniów, przekazując nasze sprzęty. Mamy nadzieję, że dzięki wspólnym wysiłkom i współpracy z instytucjami edukacyjnymi poprawimy umiejętności cyfrowe na szeroką skalę, wspierając w ten sposób cyfrowy rozwój całego społeczeństwa.

Serwery trafiły do szkół z całej Polski, których przedstawiciele gościli w Łodzi.

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Oto cenne wsparcie technologiczne dla szkół - kilkadziesiąt serwerów będzie służyć uczniom i nauczycielom FOTO FILM - Express Ilustrowany

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki