Pani Hania za chwilę odkryje w sobie miłość do lewicy

  Pani Hania za chwilę odkryje w sobie miłość do lewicy

  Marcin Darda

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  "Łodzianie odetchnęli, bo mają nowego przewodniczącego rady (miejskiej)" - rzekła w środę prezydent Hanna Zdanowska. Cóż, ciężko w obliczu takiej opinii nie skomentować, że prezydent Łodzi od rzeczywistości jest odizolowana.
  Marcin Darda

  Marcin Darda ©fot. Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Jakoś przez te dwa miesiące bez przewodniczącego nie widziałem na twarzach ludzi piętna niedoli i nerwowego obgryzania paznokci z obawy, że przez ten wakat mieszkańców ogarnie czarna rozpacz. Inna rzecz, że wybór nowej przewodniczącej de facto związany jest z utratą większości w radzie Platformy Obywatelskiej.

  Łodzianie z trwogi walą chyba głowami w ściany, bo jak tu "odetchnąć", gdy pani prezydent nie ma większości? Skoro premier Donald Tusk na dwa lata przed wyborami odkrył w sobie socjaldemokratę i zapowiedział sojusz z SLD, niewykluczone, że miłością do radnych lewicy zapała i prezydent Zdanowska. Oczywiście, nie na oczach wszystkich, a po cichutku.

  Taka formalna koalicja mogłaby przez rok do wyborów zdołować jednych i drugich: Platformę, bo paktuje z "lewusami", choć uważa ich za nieudacznych, a SLD, bo kolaboruje z "platfusami", choć uważa ich za jeszcze bardziej nieudacznych. Jako że formalnej koalicji raczej nie będzie, a tylko doraźne wsparcie projektów, należy się spodziewać zatrudniania działaczy SLD w spółkach miejskich w ramach rekompensaty. Wtedy dopiero łodzianie "odetchną", bo ani chybi spadnie w Łodzi bezrobocie.

  Marcin Darda

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  marcinku?

  dla kogo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 7

  Hania dla tego Hania, dla ciebie Pani Prezydent Zdanowska, ty....... sam se dopisz.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Do pana Marcinka

  Pan Piotruś (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 7

  Czy prezydenta Kropiwnickiego nazywał Pan- "Panem Jurkiem (Jureczkiem)"???

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo