Pawilon Ameryki Południowej w zoo już otwarty [ZDJĘCIA]

  Pawilon Ameryki Południowej w zoo już otwarty [ZDJĘCIA]

  Joanna Barczykowska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Pawilon Ameryki Południowej w zoo już otwarty [ZDJĘCIA]
  1/40
  przejdź do galerii

  ©Paweł Łacheta

  Tapiry, kapibary, sajmiri, alpaki i kolorowe papugi. To zwierzęta i ptaki, które na wolności żyją w Ameryce Południowej. W łódzkim zoo też zamieszkały po sąsiedzku. We wtorek oficjalnie otwarto pawilon Ameryki Południowej, który powstawał przez dwa lata.
  Budynek przypomina zabudowania Indian Pueblo. Podobne stawiano w miastach Inków. W nowym pawilonie zamieszkały m.in.: kapibary, największe gryzonie świata, tapiry anta, czyli zwierzęta kopytne, kuzyni nosorożca i konia oraz małe małpki sajmiri. Podobną małpkę miała Pipi Pończoszanka ze znanej książki.

  CZYTAJ TEŻ: Mały Timon gwiazdą w łódzkim zoo [ZDJĘCIA]

  Na wybiegach naprzeciw pawilonu mieszkają alpaki, wigonie i gwanako. Do tej pory zwierzęta musiały sąsiadować z przybyszami z innych kontynentów. Tapiry dzieliły mieszkanie z afrykańskimi słoniem, a sajmiri mieszkały w małpiarni.

  - Teraz boksy dla zwierząt bardziej przypominają ich naturalne środowisko. Staraliśmy się stworzyć naturalny wystrój - mówi Arkadiusz Jaksa, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.

  Budowa pawilonu kosztowała ponad 800 tys. zł. 160 tys. zł przekazało miasto Łódź. Pozostałą część dał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo