Mały Timon gwiazdą w łódzkim zoo [ZDJĘCIA]

  Mały Timon gwiazdą w łódzkim zoo [ZDJĘCIA]

  Joanna Barczykowska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Mały Timon gwiazdą w łódzkim zoo [ZDJĘCIA]
  1/9

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Krzysztof Szymczak

  Surykatki w łódzkim zoo rozmnażają się na wyścigi. W lipcu przyszedł na świat kolejny samiec. To jeden z najlepiej czujących się w łódzkim ogrodzie gatunków zwierząt. Świadczą o tym duże rodziny.
  CHCESZ PIERWSZY WIEDZIEĆ, CO DZIEJE SIĘ W ŁÓDZKIM ZOO? POLUB KOCHAM ŁÓDŹ NA FACEBOOKU


  Surykatki każdego roku wydają na świat kilka młodych, a stado liczy już prawie 20 osobników. W Łodzi mieszkają dwie rodziny - liczniejsza dostała kilka miesięcy temu nowy apartament w pobliżu budynku żyrafiarni. Zwierzątka od razu stały się ulubioną atrakcją zwiedzających.


  Pupilem jest teraz urodzony w lipcu samiec. Maluch wdzięczy się do zwiedzających, a potem zawstydzony chowa się w ramionach mamy i taty. Młode ma duży apetyt i chętnie podkrada znalezione przez tatę glisty.

  - Surykatki często kojarzą nam się z sympatycznym Timonem z filmu "Król Lew". W naturze to jednak dość niebezpieczne gryzonie. Nie zagryzą człowieka, ale z pewnością mogą bardzo poranić - przestrzega Magdalena Janiszewska, naczelnik zoo.

  Surykatki mieszkają na nowym wybiegu. Nie ma krat ani szyb, ale pracownicy ostrzegają przed wkładaniem tam rąk. Jeden przedstawiciel stada wciąż obserwuje to, co się dzieje.

  CZYTAJ TEŻ: Łódzkie surykatki walczą o własne "M"

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  bzdura!!!

  gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Surykatki to gryzonie? Matko!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo