PGE Skra Bełchatów podarowała jednego seta siatkarzom z Nysy

Ważni ludzie PGESkry Bełchatów Karol Kłos, trener Slobodan Kovac i Kacper Piechocki Fot. PGE Skra Bełchatów
Siatkówka. Siatkarze PGE Skry Bełchatów wygrali mecz w Nysie ze Stalą, choć ostatniej drużynie w tabeli oddała jednego seta.

Trener Slobodan Kovac nie mógł skorzystać z usług Grzegorza Łomacza, Aleksandara Aranasijevicia i Mikołaja Sawickiego. Na tle ostatniej drużyny w PlusLidze te osłabienia nie miały wielkiego wpływu na grę bełchatowskiej drużyny. Nasz zespół zagrał dobrze od początku, a pierwszy punkt pozwolił gospodarzom zdobyć tylko dlatego, że Karol Kłos przyznał się do dotknięcia piłki.
Bełchatowianie łatwo wygrali pierwszego i drugiego seta, ale mieli zbyt dobre serce, bo w trzecim secie podarowała seta gospodarzom. Od stanu 13:13 nasz zespół stracił pięć punktów z rzędu i nie dogonił niesionych dopingiem kibiców gospodarzy do końca seta.
W czwartym obyło się bez sensacji i PGESkra wygrała za trzy punkty. Teraz czeka nas rewanżowy mecz z Neftochimikiem Burgas w 1/8 finału Pucharu CEV (18 stycznia o 18 w hali Energia). W styczniu bełchatowianie rozegrają jeszcze trzy mecze: u siebie z Jastrzębskim Węglem (PlusLiga) oraz Resovią (Puchar Polski) i na wyjeździe z Zaksą Kędzierzyn-Koźle. ą
Stal Nysa – PGE Skra Bełchatów 1:3 (18:25, 18:25, 25:19, 22:25)
PGE Skra: Mateusz Bieniek 11, Damian Schulz 14, Dick Kooy 12, Karol Kłos 10, Mihajlo Mitić 5, Milad Ebadipour 12, Kacper Piechocki (l) oraz Robert Milczarek. Trener: Slobodan Kovac.
Inne mecze PlusLigi: Cuprum Lubin – Trefl Gdańsk 3:1, AZSOlsztyn – Ślepsk Suwałki 3:2, LUKLublin – Zaksa Kędzierzyn-Koźle.