PGE Skra Bełchatów prowadziła z triumfatorem Ligi Mistrzów 2:0, ale przegrała 2:3

Siatkówka. To był piękna siatkarski spektakl.

Niezwykły bój stoczyli siatkarze PGE Skry przeciwko triumfatorowi Ligi Mistrzów. Zaksa Kędzierzyn-Koźle jednak wygrała. Emocje były niesamowite.
W pierwszym secie bełchatowianie przegrywali już 23:24, ale potrafili zdobyć trzy punkty z rzędu. W drugim walka była jeszcze bardziej zacięta. Po czterech piłkach setowych PGE Skra wygrała 29:27.
Trzymaliśmy kciuki w trzecim secie, bo wygrana oznaczała wieli sukces bełchatowian. Niestety, od stanu 22:21 gospodarze zdobyli tylko jeden punkt. Czwarty set to dominacja gości. A zatem tie-break. Przy stanie 8:9 siatkarze z Bełchatowa stracili dwa punkty z rzędu i tej straty do końca nie udało się już odrobić. Chociaż była taka nadzieja przy stanie 12:13. Dwa zwycięskie punkty dla gości zdobyli Łukasz Kaczmarek (został MVP meczu) i Aleksander Śliwka.
ą
PGESkra Bełchatów – Zaksa Kędzierzyn-Koźle 2:3 (26:24, 29:27, 23:25, 19:25, 12:15)

PGESkra: Milad Ebadipour 10, Mateusz Bieniek 14, Aleksander Atanasijevic 21, Dick Kooy 18, Karol Kłos 12, Grzegorz Łomacz 1, Kacper Piechocki (l) oraz Robert Täht, Mikołaj Sawicki, Damian Schulz. Trener: Slobodan Kovac.
Inne mecze:
Projekt Warszawa – LUKLublin 3:1, Warta Zawiercie – Cuprum Lubin 3:1, Resovia – Jastrzębski Węgiel, Trefl Gdańsk – Stal Nysa, Ślepsk Suwałki – Czarni Radom, GKSKatowice – AZSOlsztyn.