PGE Skra Bełchatów toczyła wyrównany bój z mistrzem, ale końcówki wygrywał Jastrzębski Węgiel. Zdjęcia

Grzegorz Łomacz i Aleksandar Atanasijević z PGESkry
Grzegorz Łomacz i Aleksandar Atanasijević z PGESkry Fot. PGE Skra Bełchatów
Po trzech zwycięstwach w nowym sezonie PlusLigi siatkarze PGESkry Bełchatów ponieśli pierwszą porażkę.

Bełchatowianie zmierzyli się z przeciwnikiem nie lada, bo z mistrzem Polski Jastrzębskim Węglem na jego terenie.
Dopiero w końcówce pierwszego seta siatkarze z Jastrzębia osiągnęli przewagę. PGESkra od stanu 17:19 do końca partii zdobyła tylko jeden punkt. Przegrała 18:25.
W drugiej było podobnie: 19:21 i seria gospodarzy. PGESkra przegrała końcówkę 1:4 i seta 20:25.
W czwartym secie gospodarze kontrolowali grę i wygrali.
Jastrzębski Węgiel - PGE Skra Bełchatów 3:1 (25:18, 25:20, 17:25, 25:18)
PGE Skra: Milad Ebadipour 8, Mateusz Bieniek 8, Aleksander Atanasijevic 12, Dick Kooy 17, Karol Kłos 6, Grzegorz Łomacz, Kacper Piechocki (l) oraz Damian Schulz 2, Mihajlo Mitić, Robert Täht 3. Trener: Slobodan Kovac.
Inne mecze:
LUKLublin – GKSKatowice 3:0, Czarni Radom – Trefl Gdańsk 3:1, Stal Nysa – Resovia 1:3, Zaksa Kędzierzyn-Koźle – Projekt Warszawa 3:2, AZS Olsztyn – Warta Zawiercie. Cuprum Lubin – Ślepsk Suwałki (dziś).