PGE Skra Bełchatów w końcu złamała rywali ze Stali. Komplet zwycięstw PGE Skry. Zdjęcia

Trener Slobodan Kovac udziela wskazówek siatkarzom PGE Skry Bełchatów
Trener Slobodan Kovac udziela wskazówek siatkarzom PGE Skry Bełchatów Fot. PGE Skra Bełchatów
Siatkówka. PGE Skra w tym sezonie PlusLigi wciąż ma komplet zwycięstw. Bełchatowianie pokonali we własnej hali Stal Nysa 3:2!

Siatkarze PGE Skry do meczu przystąpili w nieco innym składzie, niż w pierwszych kolejkach. Dicka Kooya zastąpił Mikołaj Sawicki, który z treningu na trening radzi sobie coraz lepiej i teraz otrzymał szansę od trenera Slobodana Kovaca.
Bełchatowianie doskonale rozpoczęli mecz od 5:0 i ostatecznie wygrali seta 25:17. Drugiego wygrała Stal 25:19 i doprowadziła do remisu. Trzeci set był najbardziej zacięty. Końcówka przyniosła sporo emocji, ale to PGE Skra triumfowała 25:23 i była bliżej zwycięstwa w całym spotkaniu. Przyjezdni okazali się lepsi w czwartej partii i wygrali 25:21.
W tie-breaku PGE Skra wróciła już do dobrej dyspozycji, zarówno w bloku, jak i zagrywce, co mogło ustawić ostatnią partię meczu. Bełchatowianie prowadzili 5:2, Mikołaj Sawicki wcale nie zwalniał ręki na zagrywce i zdobył kolejne dwa punkty! Piąty set dostarczył nie lada emocji. Goście potrafili wyrównać. Było 14:14, a nawet mieli piłkę meczową przy stanie 16:15. Cenne punkty Aleksandra Atanasijevicia, Mateusza Bieńka i Milada Ebadipoura dały ciężko wywalczone zwycięstwo 20:18 w piątym secie i 3:2 w całym spotkaniu.
MVP meczu został Mateusz Bieniek.
Teraz bełchatowianie jadą na mecz do mistrza Polski Jastrzębskiego Węgla, który przegrał w Warszawie z Projektem.
PGE Skra Bełchatów - Stal Nysa 3:2 (25:17, 19:25, 25:23, 21:25, 20:18)
PGE Skra: Grzegorz Łomacz, Milad Ebadipour 12, Karol Kłos 8, Aleksandr Atanasijević 22, Maciej Sawicki 15, Mateusz Bieniek 17, Kacper Piechocki (libero) oraz Robert Milczarek, Damian Schulz, Mihajlo Mitić. Trener: Slobodan Kovac.
Inne mecze:
Zaksa Kędzierzyn-Koźle – LUKLublin 3:0, Projekt Warszawa – Jastrzębski Węgiel 3:2, Warta Zawiercie – GKSKatowice 3:1, Resovia Rzeszów – Czarni Radom, Trefl Gdańsk – Cuprum Lubin.