PGE Skra wygrała 3:2. ŁKS Commercecon w niedzielę w Atlas Arenie

Srecko Lisinac był bohaterem meczu
Srecko Lisinac był bohaterem meczu Grzegorz Gałasiński
W piątek z AZS Olsztyn grała PGE Skra Bełchatów. W niedzielę mecze Ligi Siatkówki Kobiet rozegrają drużyny ŁKS Commercecon i Grot Budowlanych Łódź.

Do połowy pierwszego seta nic nie zapowiadało nieszczęścia PGE Skry. Było 12:13, ale niedługo później już 13:20. Drugi set też został przegrany, już wtedy było pewne, że bełchatowianie nie wygrają za trzy i stracą pozycję wicelidera. Potrafili jednak wygrać za dwa punkty. Były emocje, a mecz w tie-breaku asem serwisowym zakończył Srecko Lisinac. Został MVP meczu. Najważniejszy jest wtorkowy mecz Ligi Mistrzów w Energii z Lokomotivem. 13 lutego o godz. 18 w hali Energia PGE Skra zagra mecz piątej kolejki Ligi Mistrzów z liderem – Lokomotivem Nowosybirsk.

PGE Skra Bełchatów – AZS Olsztyn 3:2 (18:25, 23:25, 25:22, 25-14, 18:16)
PGE Skra Bełchatów: Milad Ebadipour, Srecko Lisinac, Mariusz Wlazły, Bartosz Bednorz, Karol Kłos, Marcin Janusz, Kacper Piechocki (l) oraz Nikołaj Penczew, Aleksandar Nedeljković. Trener: Roberto Piazza.

16.BBTS Bielsko-Biała93-1619-52

10.02: Warta Zawiercie – Resovia, BBTS Bielsko-Biała – Czarni Radom, Społem Kielce – Łuczniczka Bydgoszcz, Zaksa Kędzierzyn-Koźle – Cuprum Lubin, MKS Będzin – GKS Katowice.
17.02: Cuprum Lubin – PGE Skra Bełchatów.

Pierwszy turniej Ligi Narodów 2018, która zastąpiła Ligę Światową odbędzie się 25-27 maja w Katowicach oraz Gliwicach, a naszymi rywalami będą Rosjanie, Koreańczycy i Kanadyjczycy. Druga impreza rozegrana zostanie 1-3 czerwca w łódzkiej Atlas Arenie, a przeciwnikami Polaków będą Francuzi, Chińczycy i Niemcy.

W niedzielę będziemy pasjonować się meczami naszych pań. W Atlas Arenie zagrają siatkarki ŁKS Commercecon, które o godz. 15 zmierzą się z Pałacem Bydgoszcz i powinny zdobyć trzy punkty. Dopiero o godz. 20 też w niedzielę swój mecz rozpoczną wicemistrzynie Polski Grot Budowlani Łódź. Zagrają w Krakowie z Treflem, a mecz transmituje Polsat Sport.