Piast - Widzew 3:2. Pierwsza porażka pod wodzą trenera Myśliwca i pod okiem selekcjonera Probierza. Jak padły gole?

Jedyny radosny moment w meczu z Piastem - radość widzewiaków po golu
Jedyny radosny moment w meczu z Piastem - radość widzewiaków po golu Fot. PAP/Zbigniew Meissner
Piłkarze Widzewa przegrali z Piastem w Gliwicach. To pierwsza porażka nowego trenera łodzian Daniela Myśliwca. Mecz oglądał nowy selekcjoner kadry Michał Probierz.

Pierwszego gola łodzianie stracili już 24 minucie. Po miękkiej wrzutce Tomasiewicza piłkę przyjął Krykun i wpakował ją pod poprzeczkę bramki Henricha Ravasa.
Tak padł pierwszy gol:

Kwadrans później Mato Milos zaspał w polu karnym i Krykun z bliska strzelił drugiego gola.
Tak padł drugi gol:

Zaraz po przerwie po pięknym strzale Bartłomieja Pawłowskiego z rzutu wolnego widzewiacy uzyskali kontaktowego gola. Piłka po uderzeniu widzewiaka odbiła się od poprzeczki, następnie od nogi bramkarza Piasta i wpadła do siatki. Uznano, że to był gol samobójczy, choć należy się Bartłomiejowi Pawłowskiemu.
Zobaczcie sami:

Kolejnego gola nie zdobyli jednak piłkarze Widzewa, ale gospodarze. W 64 minucie po faulu Juljana Shehu sędzia podyktował jedenastkę, którą pewnie wykorzystał Dziczek.
Oto ta ważna akcja meczu:

W piątej minucie przedłużonego czasu gry Imad Rondić strzelił kontaktowego gola. Asystę przy tej bramce zaliczył Sebastian Kerk.
Zobaczcie bramkę Widzewa: Szkoda, że nie było już czasu na wyrównanie:

Piast był po prostu skuteczniejszy i dlatego wygrał. Widzew był częściej przy piłce niż Piast (57:43), strzelał częściej (11:10), ale w strzałach na bramkę przegrał (2:4). No i przegrał w golach 2:3. Równie dobrze tej porażki Widzew mógł uniknąć.
Piast Gliwice - Widzew Łódź 3:2 (2:0)
1:0 Serhij Krykun (24), 2:0 Sehij Krykun (38), 2:1 Frantisek Plach (47-samob.), 3:1 Patryk Dziczek (68-karny), 3:2 Imad Rondić (90+5)
Piast: František Plach - Tomasz Mokwa, Ariel Mosór, Tomáš Huk (80, Miguel Muñoz), Aléxandros Katránis - Michael Ameyaw, Patryk Dziczek, Grzegorz Tomasiewicz, Michał Chrapek (72, Miłosz Szczepański), Serhij Krykun (72, Damian Kądzior) - Jorge Félix (90, Jakub Holúbek). Trener: Aleksandar Vuković.
Widzew: Henrich Ravas - Mato Miloš, Mateusz Żyro, Juan Ibiza, Fábio Nunes (46, Andrejs Cigaņiks) - Dominik Kun (67, Sebastian Kerk), Marek Hanousek, Juljan Shehu (74, Imad Rondić) - Bartłomiej Pawłowski, Jordi Sánchez, Dawid Tkacz. Trener: Daniel Myśliwiec.
żółte kartki: Katránis, Dziczek - Fábio Nunes, Żyro, Sánchez, Shehu, Cigaņiks.
sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa).
widzów: 5697.