Piąte miejsce judoków AZS Uniwersytet Łódzki w Pucharze Europy

Judo. Piąte miejsce zajęli Anna Jagiełło i Leszek Piąstka reprezentujący AZS Uniwersytet Łódzki w Pucharze Europy (online) w judo kata, który odbył się we włoskim Pordenone w konkurencji Kodokan Goshin Jutsu.

Wygrali reprezentanci gospodarzy Marika Sato i Febio Polo.
W „wirtualnym” Pucharze Europy w judo kata startowało 166 zawodników z 13 krajów. Nagrane filmy oceniali sędziowie widząc pokaz tylko raz na ekranie monitora. Zawodnicy z Uniwersytetu Łódzkiego uzyskali ocenę 500,5 punktu ,co daje nadzieję na dobry wynik w czerwcowych Mistrzostwach Europy, które rozegrane zostaną w Warszawie oraz wrześniowych Mistrzostwach Świata w Krakowie.
Jak informuje Polski Związek Judo, byliśmy świadkami jednego z najlepszych startów Polek w historii Grand Slam. W zaledwie drugim swoim występie w zawodach tej rangi Aleksandra Kaleta (-52kg) zdobyła w Antalyi brązowy medal. Na najniższym stopniu podium stanęła także Julia Kowalczyk (-57kg), a 5 miejsce zajęła Agata Perenc (-52kg). Gratulacje dla Biało-Czerwonych i sztabu trenerskiego.
Pierwszy dzień turnieju w Turcji był znakomity dla reprezentantek Polski. Aleksandra Kaleta, Agata Perenc i Julia Kowalczyk doszły do półfinałów, potwierdzając bardzo dobrą formę wypracowaną na zgrupowaniach kadry narodowej, w tym ostatnim, które odbyło się w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem. A już za 2 tygodnie Mistrzostwa Europy w Portugalii.