Piętnastoletni "Fabrykant". Pierwsze zwycięstwo w I lidze hokeja odniósł zespół łódzko-zgierskich Fabrykantów

Pierwsze zwycięstwo w rywalizacji w I lidze hokeja odniósł zespół łódzko-zgierskich Fabrykantów, który w sobotę jeszcze w "Bombonierce" pokonał SMS Bytom 3:1 (1:0, 0:1, 2:0) - informuje red. Wojciech Filipiak.

Dwie bramki w 8 i 42 minucie zdobył Iwan Cyran, a podsumował wynik celnym strzałem do bramki bytomskich licealistów w 46 minucie debiutujący w rozgrywkach seniorskich 15-letni Wojciech Świderski, któremu asystował doświadczony Władimir Pietrowski. Razem ze Świderskim debiutował też Wiktor Krzesłowski, inny zawodnik zespołu żaków starszych ŁKH, który w minionym sezonie zdobył mistrzostwo Polski w swojej kategorii.

Pod dwóch weekendach tego sezonu tabelę I ligi otwiera MOSM Tychy (6:3 z Olivią Gdańsk i 6:5 z Sokołami Toruń) - 12 punktów w czterech meczach. Drugie miejsce zajmują z sześcioma punktami Zagłębie Sosnowiec (4:3 z Jastrzębiem i 3:2 z Polonią Bytom) oraz Polonia, która pokonała SMS Katowice 5:2. W sobotę i niedzielę Fabrykantów czeka wyjazd właśnie do Sosnowca i Katowic na mecze z zespołami ścisłej czołówki. Trzy punkty naszego zespołu zdobyte w trzech meczach starcza na razie na 13 miejsce w 15-zespołowej lidze.

W północnej grupie ligi młodzików ŁKH (zespoły młodzieżowe grać będą pod dotychczasową nazwą) wygrał na inaugurację z Niedźwiadkami Gdynia 21:2 i 11:0. Do takich wyników łódzkiej młodzieży zdążyliśmy się już przyzwyczaić - kończy red. Wojciech Filipiak.