Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pijacy przesiadują wokół Ratusza w Zduńskiej Woli. Strażnicy kierują sprawy do sądu

Agnieszka Olejniczak
Agnieszka Olejniczak
Wokół Ratusza na placu Wolności w Zduńskiej Woli, wraz z wiosennym ciepłem, powrócił problem pijaków przesiadujących na ławeczkach. Już w ubiegłym roku Straż Miejska interweniowała tam kilkadziesiąt razy, a część spraw trafiła do sądu. W tym roku jednak w parku przy Ratuszu pojawiły się znów osoby urządzające libacje.

Ich zachowanie mieli okazję obserwować miejscy radni, podczas trwających do późna obrad ostatniej sesji.
– Nie ma żadnych instrumentów, by ich przegonić? – dziwi się radny Paweł Szewczyk. – Od roku nie możemy sobie poradzić z trzema osobami?

Straż Miejska w Zduńskiej Woli przyznaje, że na pijących alkohol na ławeczkach przy Ratuszu niewiele rzeczy robi wrażenie, ale jednej się boją - aresztu.

– Prośby, groźby, ani mandaty nie skutkują. Dlatego przyjęliśmy zasadę, że nie wypisujemy mandatów, tylko od razu kierujemy wnioski do sądu o ukaranie za wykroczenia – tłumaczy Robert Zawiasa, komendant Straży Miejskiej w Zduńskiej Woli.

By kogoś ukarać, musi jednak dojść do naruszenia prawa. Z samo siedzenie z ławki nikogo przegonić nie można, Nawet jeśli jego wygląd komuś się nie podoba.

Straż dotąd skierowała do sądu około 10 wniosków, a dwie osoby w ubiegłym roku zostały skazane na areszt. Na ławeczkach jednak nie przesiadują ci sami osobnicy. Jak mówią strażnicy, którzy obserwują też okolicę w kamerach monitoringu, twarze się zmieniają.

Straż Miejska zachęca mieszkańców, by zgłaszali przypadki pijaństwa w parku przy pl. Wolności. Patrol w miarę możliwości podejmie interwencję.

Strażnicy mogą zająć się takimi sprawami jak spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, czy nieobyczajne zachowanie, czy wybryki chuligańskie.

Dzwonić można pod nr 43 823 29 45 lub komórkowy 669 215 777. Strażnicy pracują od poniedziałku do piątku od godz. 7 do godz. 22.

O ekscesach wokół Ratusza można też powiadomić policję, dzwoniąc pod nr 43 824-43-11 lub 112.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki