Piłka nożna kobiet. Znów szóstka piłkarek UKS SMS Łódź. Teraz mecz z mistrzem. Zdjęcia

Piłka nożna. Długo czekaliśmy na pierwszą bramkę w meczu piłkarek UKS SMS Łódź z Medykiem Konin, ale w końcu worek z bramkami się rozwiązał.

W środę piłkarki drużyny UKS SMS Łódź pokonały w Pucharze Polski Pogoń Tczew 6:0, w niedzielę w Orlen Ekstralidze zwyciężyły Medyka Konin 6:0.
Długo czekaliśmy na pierwszą bramkę w meczu na stadionie im. Kazimierza Górskiego przy ul. Milionowej w Łodzi. Dopiero w 57 minucie Magdalena Dąbrowska trafiła na 1:0. Tą bramką podopieczne trenera Marka Chojnackiego przekuły balon z napisem Medyk. Pozbawione powietrza piłkarki z Konina oddały plac gospodyniom. Po kolejnych dwudziestu minutach łodzianki prowadziły już 6:0.
W 67 minucie na 2:0 podwyższyła Gabriela Grzybowska. Pięć minut później trafienie samobójcze zaliczyła Aleksandra Bieryło, a w 74 minucie na 4:0 trafiła Nadia Krezyman.
Trener gości Roman Jaszczak nie mógł rzucić jak w boksie ręcznika, a jego podopieczne straciły ochotę do gry i dwa kolejne gole – w 76 i 77 minucie. Autorkami bramek były Paulina Filipczak i ponownie Nadia Krezyman.
Przed meczem w Łodzi zasłużony dla kobiecej piłki nożnej trener Roman Jaszczak mówił, że jedzie do Łodzi po trzy punkty. Niestety, w tym sezonie Medyk jest zupełnie bez formy.
Na szczęście problemy dotyczą rywali, a nie nas. Podopieczne trenera Marka Chojnackiego złapały odpowiednią formę po niespotykanej wcześniej serii porażek i to napawa optymizmem.
W 1/16 finału Pucharu Polski (25 listopada) piłkarki UKS SMS Łódź zmierzą się w Rybniku z ROW. W innej parze: Resovia II – PTC II Pabianice.
W najbliższą sobotę łodzianki staną przed niezmiernie trudnym zadaniem. Zagrają na boisku mistrza Polski GKS Katowice. W minionym sezonie podopieczne trenera Marka Chojnackiego uległy w Katowicach 0:3 i w Łodzi 1:3. Po raz ostatni katowiczanki przegrały u siebie 15 maja ze Śląskiem Wrocław 0:2.

UKS SMS Łódź - Medyk Konin 6:0 (0:0)
Gole: 1:0 Magdalena Dąbrowska (57), 2:0 Gabriela Grzybowska (67), 3:0 Aleksandra Bieryło (72-samob.), 4:0 Nadia Krezyman (74), 5:0 Paulina Filipczak (76), 6:0 Nadia Krezyman (77).
UKS SMS: Monika Sowalska - Daria Sokołowska, Patrycja Balcerzak, Aleksandra Stasiak - Gabriela Grzybowska, Wiktoria Zieniewicz, Magdalena Dąbrowska (79, Julia Kolis), Oliwia Domin - Dominika Gąsieniec (64, Paulina Filipczak), Karolina Majda (79, Milena Kowalska), Nadia Krezyman. Trener: Marek Chojnacki.