Piotr Machlański, nowy dyrektor Muzeum Tradycji...

  Piotr Machlański, nowy dyrektor Muzeum Tradycji Niepodległościowych: "To ma być muzeum kreatywne"

  Łukasz Kaczyński

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Piotr Machlański, wykładowca akademicki i przewodnik, będzie nowy dyrektorem Muzeum Tradycji Niepodległościowych. Stanowisko obejmie z dniem 1 stycznia 2015 roku. Jak twierdzi magistrat, komisja wybrała kandydata jednogłośnie.
  Piotr Machlański przebrany za Izraela Poznańskiego podczas 178. urodzin łódzkiego "króla bawełny"

  Piotr Machlański przebrany za Izraela Poznańskiego podczas 178. urodzin łódzkiego "króla bawełny" ©archiwum

  Piotr Machlański zastąpi na stanowisku wieloletniego dyrektora MTN, Henryka Siemińskiego. Do konkursu, który zakończył się w piątek 10 października, zgłosiło się siedmiu kandydatów. Pięciu spełniło wymagania formalne.

  - Komisja obradowała w składzie 10-osobowym. Była to tzw. ministerialna komisja o składzie poszerzonym zgodnie z ustawą, której to muzeum podlega - mówi Agnieszka Nowak, wiceprezydent odpowiedzialna z łódzką kulturę. - Wszyscy członkowie komisji zagłosowali na jednego kandydata. Chciałam tu pogratulować pani dyrektor wydziału kultury, że potrafiła taki konsensus z komisją osiągnąć - dodała Nowak pod adresem Joanny Ossowskiej-Struszczyk.

  Program przedstawiony przez kandydata wiceprezydent określiła jako "ciekawy" i zawierający "wiele nowatorskich rozwiązań".

  - Połączy on trudną tematykę, jaką zajmuje się muzeum, z publicznością - mówi o przyszłym dyrektorze Joanna Ossowska-Struszczyk. - Przede wszystkim jest to osoba, która przedstawiła taki plan, który doprowadzi do zdiagnozowania społecznej akceptowalności tej instytucji, a także potrzeb, jakie stoją przed prowadzącymi edukację kulturalną i historyczną. Nie zawahał się, by poszerzyć grono odbiorców muzeum. Ważni są dla niego zarówno wykształceni naukowcy, ale też szeroka publiczność i po prostu amatorzy historii, którzy często mają na jej temat szeroką widzę. Jednym z pomysłów jest stworzenie Pracowni ds. Promocji Muzeum, która ma zajmować się diagnozą tych potrzeb.

  CZYTAJ DALEJ NA NASTĘPNEJ STRONIE
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kto to jest?

  Tomasz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  juz usłyszałem, że jest to znany łódzki historyk...nie kojarzę...jakieś publikacje coś ktoś...znów jakaś ślizgająca się marionetka z nadania

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo