Play-off Tauron Ligi. Siatkarki drużyny Grot Budowlani Łódź jeszcze nie sprawiły wielkiej sensacji. Zdjęcia

Siatkówka. Rozbudziły nasze apetyty siatkarki Grot Budowlanych, ale nie potrafiły wygrać drugiego meczu z faworyzowanym Chemikiem Police.

Pierwsze spotkanie w Szczecinie siatkarki Grot Budowlanych wygrały 3:1 i potrzebowały jeszcze jednego zwycięstwa, by wyeliminować mistrza i zdobywcę Pucharu Polski i awansować do półfinału play-off Tauron Ligi. Niestety, nie udało się pokonać Chemika w Łodzi. Wszystko rozstrzygnie się w Szczecinie. Łodzianki jeszcze nie sprawiły wielkiej sensacji, ale nadal to możliwe.
Pierwszy set należał do siatkarek Chemika. Wygrały dość pewnie do 22, ale w drugim metamorfozę przeszły łodzianki i zagrały koncertowo. Wygrały seta do 18. Od stanu 16:14 siatkarki trenera Macieja Biernata zdobyły sześć punktów, tracąc tylko jeden. To był popisowy set łodzianek. Tradycyjnie najskuteczniej w drużynie Grot Budowlanych grały Melis Durul (10 punktów) i Monika Fedusio (8).

Trzecia partia była bardzo istotna. Goście prowadzili 5:3. Przewaga policzanek rosła, w środku seta wynosiła sześć punktów (10:16). Trener Maciej Biernat poprosił o czas. Siatkarki Chemika nie zwalniały tempa, przewyższały gospodynie pod każdym względem. Od stanu 10:13 łodzianki straciły pięć punktów z rzędu. Seta nasza drużyna oddała właściwie bez walki (15:25), podobnie, jak Chemik drugą partię, kumulując siły na czwartego seta.

Niestety, siatkarki Chemika potrafiły wykorzystać swoje doświadczenie gry w meczach pod wielką presją i czwartego seta ułożyły pod własne dyktando. Prowadziły 9:6, później 11:7. Przy stanie 18:12 dla Chemika łodzianki jeszcze poderwały się do walki. Zrobiło się 18:15. Czas wzięty przez trener mistrzyń pomógł tej drużynie. Nasze siatkarki przegrywały 16:20 i ostatecznie uległy do 17.
Nie ma się co załamywać. Trzeba walczyć do końca. Trzeci, decydujący mecz odbędzie się w sobotę 15 kwietnia w Szczecinie.

Grot Budowlani Łódź – Chemik Police 1.3 (22:25, 25:18, 15:25, 17:25)
Grot Budowlani: Ewelina Polak 2, Monika Fedusio 15, Dominika Sobolska 11, Melis Durul 14, Aleksandra Kazała 4, Małgorzata Lisiak 8, Justyna Łysiak (l) oraz Julia Kąkol 3, Martyna Łazowska 1, Justyna Kędziora, Adrianna Kukulska. Trener: Maciej Biernat.