18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pluskwy w pociągu. Znowu!

Marcin Bereszczyński
Pluskwy gryzły w pociągu na trasie Olsztyn - Kraków.
Pluskwy gryzły w pociągu na trasie Olsztyn - Kraków. Czytelnik/archiwum
Pluskwy znów zaatakowały podróżnych, tym razem w pociągu z Olsztyna do Krakowa. - Rano obudziłam się ze spuchniętą powieką od ugryzienia oraz licznymi pogryzieniami na ramieniu i części pleców - napisała do nas Maja Grabińska. - Mam teraz silną reakcję alergiczną, ciągle piję wapno. Jestem przerażona, wyprałam pościel i piżamę w 90 stopniach i nie wiem, co robić dalej. Boję się inwazji pluskiew w wynajmowanym mieszkaniu. Co robić? - zastanawia się pasażerka pociągu do Krakowa.

O pogryzieniu powiadomiliśmy przewoźnika, czyli spółkę PKP Intercity. Ta natychmiast przekazała informację swoim służbom technicznym.

- Wszystkie sygnały o ewentualnym pojawieniu się insektów traktujemy poważnie. Osoba, która mogła zostać pogryziona, powinna zgłosić się do nas. Wnioski z tego typu reklamacjami traktujemy priorytetowo - zapewnia Beata Czemerajda, rzeczniczka prasowa PKP Intercity.

Przypomnijmy, że jesienią ubiegłego roku kilku pasażerów zostało pogryzionych przez pluskwy. Dotkliwie pogryzły one mężczyznę jadącego z Poznania do Wrocławia. Długo leczył się po tej podróży. Chcąc zabić insekty zniszczył w praniu garnitur, kurtkę i kilka koszul. Wyrzucił torbę i plecak, aby pluskwy nie wdarły się do mieszkania.

W tym samym czasie studentka wracała z Gdańska do Krakowa. Też została pogryziona, ale dopiero w akademiku przekonała się, że przeniosła tam pluskwy z pociągu. W całym domu studenckim zarządzono dezynfekcję. Studentka najadła się wstydu i strachu, że wyrzucą ją z akademika.

Skarg było więcej. Nie tylko do przewoźnika, ale również do sanepidu. Z tego powodu zarządzono dezynfekcję wagonów na terenie całego kraju. Akcja walki z insektami miała zakończyć się do końca 2012 roku. Jej koszt to prawie pół miliona złotych, za które planowano wydezynfekować 384 wagony.

- W październiku zdecydowaliśmy się na prewencyjną akcję dezynsekcji wagonów. Do końca grudnia tej procedurze poddanych zostało ponad 250 wagonów. Do końca stycznia taką operację przejdzie 130 kolejnych wagonów - powiedziała Beata Czemerajda.

PKP Intercity postanowiło wprowadzić specjalne procedury w przypadku zgłoszenia obecności pluskiew w pociągu. Gdy podróżny zgłosi, że został pogryziony, to kierownik pociągu ma obowiązek zamknąć cały wagon, a podróżnych przesadzić do innych. Wagon z robakami zostanie odłączony od składu na najbliższej większej stacji i zostanie skierowany do dezynfekcji.

Wagon, do którego kierownik pociągu przesadził pogryzionych podróżnych, dojedzie do stacji końcowej i również zostanie zdezynfekowany. Zdaniem kolejarzy, pluskwy pojawiają się w pociągach razem ze zwierzętami, z którymi podróżują pasażerowie.

Damy ci więcej - zarejestruj się!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki