Pływanie. Brawa dla polskiej reprezentacji i łódzkich pływaków. Drugie miejsce w Pilznie

Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk, Wiktoria Guść i Jacek Krygier
Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk, Wiktoria Guść i Jacek Krygier sms lodz
Reprezentacja Polski pływaków była o krok od wygrania prestiżowych zawodów juniorów. Zawody rozegrano w Pilznie.

Rywalizowali juniorzy, czyli dziewczęta w wieku 14-15 lat i chłopcy 15-16 lat. Reprezentacja Polski spisała się bardzo dobrze - zajęła drugie miejsce za Węgrami, a przed Czechami i Słowacją.

Gwiazdą i pierwszoplanową postacią reprezentacji Polski była Aleksandra Knop (UKS 190 Łódź) - wygrała wyścigi na: 50, 200, 400 i 800 m dowolnym, druga była na 100 m dowolnym i 400 m zmiennym i trzecia na 200 m zmiennym. Czwarte miejsce w wyścigu na 200 m zmiennym zajęła zdolna Wiktoria Guść z Delfina Piotrków i Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy ul. Czajkowskiego w Łodzi, gdzie trenuje razem z mistrzynią Aleksandrą Urbańczyk-Olejarczyk.

Na słowa uznania zasłużyli też inni pływacy z klubów województwa łódzkiego: Bartosz Skóra (Piątka Konstantynów), Wiktor Rajca, Konrad Zieliński (UKS 190 Łódź), Maja Mikołajczyk (UKS 149 Łódź)

Jak nas poinfomował znany trener pływania, w najbliższy weekend czekają nas kolejne pływackie emocje. Odbędzie się finałowa edycja Grand Prix Polski 2017/2018. Miejsce? Warszawa.

Za dwa tygodnie w łódzkiej Zatoce Sportu rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców.